Знайдено тіло викраденого мексиканського журналіста

00:00,
20 Травня 2012
1024

Знайдено тіло викраденого мексиканського журналіста

00:00,
20 Травня 2012
1024
Знайдено тіло викраденого мексиканського журналіста
Тіло викраденого репортера-криміналіста Марка Антоніо Авіла Гарсія (Marco Antonio Ávila Garcia) знайдено з слідами тортур, повідомляє з посиланням на генеральну прокуратуру штату Сонора Associated Press.  

Це сталося в п’ятницю – наступного дня після того, як його викрали у місті Обреґон. Тіло журналіста знайшли поблизу дороги, у чорному  пластиковому мішку для сміття.

Речник прокуратури штату повідомив також, що знайдено записку, підписану наркокартелем, однак відмовився оприлюднити її зміст.

39-річний Марко Антоніо Авіла Гарсіа, за словами словами речника, часто публікував матеріли про організовану злочинність в Diario de la Tarde та El  Regional de la Sonora.

Видавець цих газет Едуардо Флорес (Eduardo Flores) сказав AP: журналіст писав на тему наркотрафіку, проте ніколи не згадував конкретні картелі і не проводив журналістських розслідувань.

«Йому не дозволялося висвітлювати те, що кримінальні угруповання могли б розцінити як нападки на них», – заявив Флорес.

За словами видавця, Авіла був одним з його найдосвідченіших репортерів-криміналістів. Він ніколи не повідомляв про те, що йому погрожували, і не боявся висвітлювати роботу поліції. Газети також не отримували погроз.

Авіла був одружений і мав трьох маленьких дітей.

Протягом останніх років Мексика стала однією з найнебезпечніших країн у світі для журналістів, відзначає AP. 

Минулого тижня бойовики відкрили вогонь по офісах газети El Manana у прикордонному місті Нуєво-Ларедо. За тиждень до цього поліція виявила на узбережжі штату Веракрус скалічені тіла трьох фоторепортерів, залишених у пластикових пакетах в стічній канаві.

Судові переслідування вбивств журналістів в Мексиці здійснюється рідко –  як і загалом більшості убивств та інших тяжких злочинів.

Мексиканська національна Комісія з прав людини стверджує, що у період між 2000 і 2012 роками в країні загинув 81 журналіст. Крім того, 14 репортерів зникли безвісти.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Taipei Times
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду