У Таїланді військові запровадили тотальну цензуру в медіа
«Репортери без кордонів» (RSF) характеризують становище у медіасфері Таїланду як тотальну цензуру. Воно різко погіршилося після оголошеної у п’ятницю заяви військового командування, що у зв’язку з провалом переговорів між ворогуючими політичними фракціями армія встановлює контроль у країні.
Напередодні 4 телеканали, серед яких Voice TV та Hot TV, і 6 комунальних радіостанцій поповнили список із десяти медіа, закритих військовими раніше. Політичні коментарі аналітиків і представників університетських кіл частково заборонені. Програми за участю коментаторів не дозволено транслювати у прямому ефірі.
У п’ятницю військовослужбовцям, які патрулювали у редакціях деяких ЗМІ, наказали покинути приміщення. Однак медіа не отримали дозволу вільно транслювати програми.
У черговому офіційному комюніке військове командування під загрозою закриття наказало запровадити цензуру «спотвореної інформації чи такої, що може викликати непорозуміння або розпалювати конфлікт».
У співпраці зі щойно створеним «Командуванням у справах миру й порядку» (POMC) Національна комісія з радіомовлення і телекомунікацій (La Commission nationale de diffusion et des télécommunications) запросила інтернет-провайдерів, щоб спільно сформувати групу із веб-цензури. «Аби запобігти будь-яким порушенням основних свобод» Національна комісія публічно підтвердила, що цензурі підлягатимуть «тільки ті повідомлення, які впливають на громадський порядок і мир».
«“Репортери без кордонів” обурені встановленням контролю над медіа, мета якого – ніщо інше, як ввести в оману громадськість і сприяти державному перевороту, - заявив завідувач Азійсько-Тихоокеанським бюро RSF Бенжамін Ісмаїл (Benjamin Ismaïl). – Спочатку військові примусово поширювали через телемережі повідомлення для преси із запевненнями, що вони не мали наміру захопити владу. Сьогодні вони намагаються придушити будь-яке інакомислення, незалежне висвітлення подій і критичні відгуки у пресі та в Інтернеті».
Чотири медійні об’єднання країни оприлюднили прес-реліз із закликом до Командування у справах миру й порядку переглянути свої цензурні накази. Замість цього Асоціація тайських журналістів (The Thai Journalists Association), Асоціація тайських журналістів-мовників (The Thai Broadcasting Journalists Association), Національна рада з питань преси Таїланду (The National Press Council of Thailand) та Рада мовників новин Таїланду (The News Broadcasting Council of Thailand) пропонують спонукати журналістів виявляти здоровий глузд і відповідальність у висвітленні подій.
Військове командування оголосило про встановлення ним контролю у Таїланді через два дні після запровадження воєнного стану. 20 травня, нагадують «Репортери». Відразу було закрито близько десяти телеканалів у столиці країні - Бангкоку. Військові увірвалися в їхні офіси й наказали припинити вихід в ефір програм, щоб «запобігти поширенню неправдивої інформації».