Гучний судовий процес у Китаї відбувся без участі незаангажованих ЗМІ

00:00,
20 Серпня 2012
1108

Гучний судовий процес у Китаї відбувся без участі незаангажованих ЗМІ

00:00,
20 Серпня 2012
1108
Гучний судовий процес у Китаї відбувся без участі незаангажованих ЗМІ
«Китайський народ був позбавлений доступу до будь-якої неупередженої інформації про один з найбільших політичних скандалів десятиліття», – так «Репортери без кордонів» (RSF) охарактеризували судовий процес над дружиною колишнього члена Політбюро ЦК КПК Бо Сілая (Bo Xilai) Гу Кайлай (Gu Kailai), який завершився сьогодні. 

53-річній Кайлай, яка претендувала на роль першої леді Китая, за отруєння  британського бізнесмена Ніла Гейвуда (Neil Heywood) винесено смертний вирок з відстрочкою виконання у два роки.

«Репортери без кордонів» відзначають, що судовий процес характеризувався «повним контролем» з боку офіційного Пекіна.

«Зважаючи на величезний інтерес ЗМІ до процесу над  Гу Кайлай, китайська  влада спритно поєднувала відверту цензуру та маніпуляції інформацією, доводячи, що нині вона – майстер у подібних іграх», – зауважує RSF, додаючи, що влада потурбувалася про появу та поширення лише «офіціної версії» подій.

Торкаючись подробиць гучного судового процесу, RSF звертає увагу на те, що слухання відбувалося у камері, крім цього – прийти на слухання не дозволили як місцевим так і міжнародним ЗМІ.

На наступний день інформаційне агентство Сіньхуа почало публікувати інформацію щодо процесу, це було єдине джерело фактів, котре дозволили використовувати місцевим медіа.

Цензурувався також і інтернет, де фільтрувалися імена головних фігурантів судового процесу. Однак деякі користувачі змогли обійти цензуру, зокрема – у мікроблогах.

«Репортери без кордонів» нагадують, що Китай у Всесвітньому індексі свободи преси 2011-2012 посів 174-те місце серед 179 країн світу, крім цього, країна увійшла до переліку «Ворогів інтернету».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Гу Кайлай (Gu Kailai) / Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду