У Росії розглянуть можливість адміністративного та кримінального покарання інтернет-тролів

00:00,
29 Серпня 2012
791

У Росії розглянуть можливість адміністративного та кримінального покарання інтернет-тролів

00:00,
29 Серпня 2012
791
У Росії розглянуть можливість адміністративного та кримінального покарання інтернет-тролів
Держдума РФ розглядатиме у осінню сесію проект закону щодо адміністративної або навіть кримінальної відповідальності за образливі анонімні висловлювання в інтернеті, повідомляє з посиланням на віце-спікера Держдуми Сергія Желєзняка інформагентство РІА «Новости».

«Вважаю, що анонімність користувача у мережі не повинна створювати ілюзію безкарності злочинця», – відзначив Сергій Желєзняк.

Віце-спікер підкреслив, що кожен може обирати ступінь анонімності в інтернеті – проте лише до скоєння злочину.

«Невидимість» в інтернеті і зараз певною мірою є ілюзією, додав він.

Зараз, за словами Желєзняка, «профільні експерти» вже вивчають міжнародний досвід з цього питання – скоріше за все, змін потребуватиме як адміністративне, так і кримінальне законодавство.

«Безумовно, при обговоренні цієї ініціативи нам доведеться зламати чимало списів, однак логіка у пропозиції є – інтернет не повинен залишатися сферою, у якій є білі плями з точки зору законодавства. Законодавство повинно торкатися інтернету так само, як торкається друкованих ЗМІ, телебачення, радіо та інших сфер», – відзначає перший заступник комітету Держдуми рф з питань освіти Володимир Бурматов.

Він також зауважив, що захист від наклепів в інтернеті не дорівнює боротьбі з критикою влади, а під час обговорення ініціативи деякі її тези можуть змінитися, наприклад – ступінь відповідальності.

«Для мене не очевидно, що це повинна бути кримінальне переслідування», – сказав Бурматов.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
VS
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду