Казахстан спростовує чутки щодо закриття Google, Facebook і Twitter
Казахстан спростовує чутки щодо закриття Google, Facebook і Twitter
У Генпрокуратурі заявили, що інформація, яка з’явилася в ЗМІ щодо позову прокуратури республіки проти Google, Facebook та Twitter, не відповідає дійсності.
«Названі блог-платформи та соціальні мережі не є відповідачами у позовах прокуратури міста Алмати до газет «Республика», «Взгляд». Відповідачами у справі, відповідно, є «Республика» та «Взгляд», – заявив Суіндіков.
За його словами, Google, Facebook і Twitter згадуються у позовах лише стосовно окремих сторінок та блогів, які є дублюючими «Республику» та «Взгляд» ресурсами.
«У випадку судового рішення, наприклад, про заборону на розповсюдження газети «Республика», перед адміністрацією того ж Facebook ставитиметься питання про видалення сторінки цієї газети, а не про повне блокування Facebook», – пояснив представник Генпрокуратури.
Суіндіков також додав, що інформація про позов проти цих соціальних ресурсів «має провокаційний характер».
Раніше ЗМІ, зокрема, «Интерфакс» повідомляли про те, що ресурси Google, Facebook, Twitter та LiveJournal прокуратура Казахстану включила до переліку відповідачів у справі про закриття місцевих опозиційних мас-медіа. Копію позовної заяви прокуратури, де серед відповідачів фігурують Google, Facebook, Twitter та LiveJournal, продемонстрував юрист Сергій Уткін, який захищає інтереси газети «Республика».
Вимогу закрити низку опозиційних ЗМІ алматинська прокуратура озвучила у середу, 21 листопада. Зокрема, 8 газет та 23 інтернет-ресурси відомство вимагає визнати єдиним ЗМІ «Республика», і заборонити діяльність цього ЗМІ. Крім цього, прокуратура вимагає закриття онлайн-відеопорталу Stan.tv, місцевої газети «Взгляд» та її інтернет-ресурсів, а також телеканалу «К+» разом з його інтернет-сайтами.