Працівники преси Росії просять залишити сигарети в газетних кіосках

00:00,
24 Січня 2013
813

Працівники преси Росії просять залишити сигарети в газетних кіосках

00:00,
24 Січня 2013
813
Працівники преси Росії просять залишити сигарети в газетних кіосках
Спілка журналістів Росії та Асоціація розповсюджувачів друкованої продукції (АРДП) звернулися до депутатів Державної Думи Росії з проханням залишити сигарети у газетних кіосках.

Журналісти закликали підтримати поправки до антитютюнового законопроекту, що дозволяють продаж сигарет у кіосках преси. «Преса, безумовно, є соціально значущим товаром, що забезпечує одне з основних конституційних прав громадян на отримання інформації, – говорить Всеволод Богданов, голова Спілки журналістів Росії. – В актуальній ситуації падіння попиту на друковані ЗМІ продаж сигарет, як товару, що стимулює обіг грошей в пресових кіосках, може підняти наклади друкованої продукції і залучити нових постійних покупців-читачів».

За оцінками АРДП, наявність сигарет у кіосках друку здатне збільшити обсяги продажів преси на 20-30%.

«Побоювання громадських активістів, що кіоски преси полегшують доступ підлітків до сигарет, безпідставні, – впевнений Олександр Оськін, голова правління Асоціації розповсюджувачів друкованої продукції. – Кожний кіоск друку – це частина великого мережевого розповсюджувача преси, бізнес якого не сфокусований на продажах сигарет і який не стане ризикувати діловою репутацією компанії заради тимчасової вигоди».

За даними АРДП, сьогодні кіоски друку забезпечують роботою понад 50 000 осіб по всій Росії. Зростання кількості покупців за рахунок продажу тютюну дозволить зберегти робочі місця для таких соціально незахищених категорій громадян, як пенсіонери, які переважно працюють в кіосках преси.

«Збереження сигарет в асортименті кіосків з пресою дозволить вирішити і ще одну важливу проблему, яка виникне за умови заборони продажу сигарет у всіх кіосках, – переконаний Олександр Оськін. – Відсутність сигарет у близькій зоні доступу різко підвищує шанси появи вуличної торгівлі з рук, що дозволить підліткам з легкістю купувати тютюн».

Нагадуємо, що у грудні 2012 року Держдума Росії схвалила у першому читанні жорсткий антитютюновий законопроект, який у разі подальшого прийняття мав набути повної чинності 2016 року. Проте, у січні 2013 року депутати подали правки до проекту закону, одна з яких вимагає впровадити всі нововведення до 2014 року. 

Джерело: Журдом

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
1st-art-gallery
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду