«Репортери без кордонів» критикують арешти журналістів у Азербайджані
«Репортери без кордонів» критикують арешти журналістів у Азербайджані
Міжнародна медіаорганізація висловила обурення щодо арешту багатьох провідних репортерів та громадянських журналістів під час демонстрації в Баку 26 січня і жорстоким ставленням до них після затримання. Розганяючи акцію протесту, сили безпеки затримали близько 100 демонстрантів.
Серед них, окрім членів опозиційних організацій, були й відомі журналісти Хадіджа Ісмаїлова (Khadija Ismayilova) і Шахвелед Чобаноґлу (Shahveled Chobanoglu), провідні блогери Емін Міллі (Emin Milli), Заур Ґурбанлі (Zaur Gurbanli) і Бахтіяр Хаджієв (Bakhtiyar Hajiyev), журналісти і захисники прав людини Малахат Насібова (Malahat Nasibova) та Ільґар Насібов (Ilgar Nasibov).
Видавця новинного сайту Telebe.az Мурсела Алієва (Mursel Aliyev) і кореспондента новинного порталу 1News.az Заура Расулзаде (Zaur Rasulzadeh), котрі висвітлювали подію маючи посвідчення преси, заарештували «охоронці порядку» у цивільному.
Поліція запустила у вантажівку із зачиненими вікнами, якою арештантів доправляли до дільниці, сльозогінний газ. Серед постраждалих – журналісти Малахат Насібова і Ільґар Насібов.
Більшість затриманих через декілька годин звільнили. Однак найбільш відомих з них покарали згідно з новим законом про участь у несанкціонованих демонстраціях, котрий ґрунтується на російському прецеденті. Блогера Еміна Міллі засудили до 15-денного ув’язнення. Його колегу Бахтіяра Хаджієва оштрафували на 500 манатів (€570), а журналістку Хадіджу Ісмаїлову – на 400 манатів (€380).
Новий удар по громадянському суспільству Азербайджану, вважає RSF, свідчить: влада переконана, що вона може діяти повністю безкарно.
Міжнародна спільнота повинна негайно отямитися й змусити уряд Азербайджану зрозуміти, що його поведінка несумісна із членством у Раді Європи та в ОБСЄ і з асоціацією з Європейським Союзом, наголошують «Репортери без кордонів».
23 січня Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію про ситуацію з правами людини в Азербайджані, однак відхилила проект окремої резолюції про політичних в’язнів у цій країні.