США вимагають від Китаю припинити злам американських комп’ютерних мереж

00:00,
12 Березня 2013
1112

США вимагають від Китаю припинити злам американських комп’ютерних мереж

00:00,
12 Березня 2013
1112
США вимагають від Китаю припинити злам американських комп’ютерних мереж
Білий дім вимагає від китайського уряду припинити масове викрадення даних з американських комп’ютерних мереж і погодитися на «прийнятні норми поведінки у кіберпросторі», пише The New York Times. 

Цю вимогу, висловлену у промові радника Барака Обами з питань національної безпеки Тома Донілон (Tom Donilon) у нью-йоркському центрі Asia Society, газета розцінює як публічну конфронтацію з Китаєм у сфері кібершпигунства.

Білий дім, за словами Донілона, вимагає від Китаю трьох речей: суспільного визнання актуальності проблеми кібершпигунства, зобов’язання боротися з хакерами у своїй країні, а також участі у діалозі із формулювання глобальних етичних стандарів у кіберпросторі.

«Американські компанії все частіше висловлюють серйозну заклопотаність витонченою і цілеспрямованою крадіжкою конфіденційної ділової інформації та фірмових технологій – через кібевтручання, яке проводиться з боку Китаю у безпрецедентних масштабах», – заявив Том Донілон.

«Міжнародне співтовариство не може миритися з такою діяльністю, яка б країна за цим не стояла», – додав він.

Американські урядовці вважають, що порушувати питання китайських хакерських атак є тонким балансуванням на межі – у той час, коли США прагнуть співпрацювати з Китаєм у аспекті стримування ядерних і ракетних зусиль Північної Кореї, а також у оголошенні Ірану економічних санкцій.

Тим не менш, протягом останніх декількох років США вже висловлювали китайським урядовцям стурбованість з приводу кібератак. Починаючи з 2010 року для обговорення цього питання Америка запрошувала посадовців китайської Народно-визвольної армії. У листопаді минулого року Барак Обама порушив цю тему під час офіційної зустрічі з китайським прем’єр-міністром Вень Цзябао (Wen Jiabao).

Наприкінці лютого 2013 року Міністерство оборони КНР офіційно спростувало звинувачення в організації кібератак на американські установи та підприємства.

До цього американська корпорація Mandiant, спеціаліст з питань кібербезпеки, опублікувала звіт, у якому стверджується, що хакерські атаки на американські компанії здійснює підрозділ Народно-визвольної армії Китаю – шанхайська військова частина № 61398.

«Китайське законодавство забороняє будь-яку діяльність, котра підриває безпеку у кіберпросторі, уряд КНР протидіє таким порушенням», – повідомлялося в опублікованій на сайті Міноборони заяві представника Народно-визвольної армії Китаю Гена Яньшеня (Geng Yansheng).

У заяві стверджувалося, що звинувачення американської сторони є «безпідставними» і базуються лише на тому, що хакери використали китайські IP-адреси.

«Кібератаки – транснаціональні й анонімні, джерело походження атак часто виявити складно», – відзначав Яньшень. У заяві також підкреслювалося, що китайські військові ніколи не підтримували діяльність хакерів.

До цього у лютому газета The Washington Post опублікувала статтю U.S. said to be target of massive cyber-espionage campaign («Америка заявляє, що вона – ціль масивної кібершпигунської кампанії»), у якій наводилися нещодавно оприлюднені американськими спецслужбами розвіддані.

Серед країн, котрі намагаються пробитися через американські комп’ютерні системи з метою отримання даних для розвитку переваг у економічній сфері ЦРУ називало Китай. За даними організації, протягом останніх п’яти років атакам піддавалися комп’ютерні системи американської економічної, технологогічної та енергетичної сфер. Вагомою загрозою в аспекті кібершпигунства, на думку ЦРУ, також є Росія, Франція та Ізраїль.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Blogpost/warnewsupdates.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду