В Ємені почастішали випадки нападів на журналістів

00:00,
29 Квітня 2013
1330

В Ємені почастішали випадки нападів на журналістів

00:00,
29 Квітня 2013
1330
В Ємені почастішали випадки нападів на журналістів
Через розширення масштабів насильства проти репортерів єменський Фонд розвитку і свободи медіа (The Freedom Foundation for Media Freedom & Development in Yemen) підвищив ступінь ризику для репортерів до найвищого рівня, повідомляє Міжнародний інститут преси (IPI).

Організація підвищила ступінь ризику для репортерів, які працюють в Ємені, після спроб вчинити теракти у штаб-квартирі телеканалу Yemen Shabab TV і газети Al Masdar. У будівлі, де розташовано офіси цих ЗМІ, виявили вибуховий пристрій – бомбу вдалося знешкодити за декілька хвилин до вибуху.

Сапери, відзначає IPI, повідомили, що подібні пристрої використовують військові спецслужби, а вибух міг би підірвати усю будівлю і призвести до числених людських жертв.

Крім цього, у квітні фіксувалися випадки замахів на життя окремих журналістів. Так, у Адені невідомі обстріляли кореспондента газети The September 26 Мансура Нура (Mansour Nour), медикам довелося ампутувати пораненому журналісту ногу.

Розташований на півдні країни Аден став осередком замахів на журналістів, котрі висвітлюють антиурядові протести, зауважує Міжнародний інститут преси. Зокрема, військові Центральних сил безпеки (The Central Security Forces, CSF), інформує з посиланням на місцеві джерела медіаорганізація, побили кореспондента щоденної газети Aden Al-Ghad Махера Дерхіма (Maher Derhim), а також журналіста телеканалу The Aden Live TV Алі Шаддада (Ali Shaddad). Канал The Aden Live TV відомий своїми опозиційними поглядами і тим, що називає урядові війська «окупаційними».

Крім цього, у місті Рада було поранено репортера газети Al Ahali Нассера Алі (Nasser Ali), котрий висвітлював військові сутички між армією і місцевими етнічними групами. Також було вчинено спробу викрасти 13-річного сина репортера видання Mareb Press Мохамеда аль-Худайфі (Mohammed Al-Hudhaifi). Нападникам не вдалося реалізувати свій план, однак згодом підліток став жертвою ще одного нападу – невідомі переїхали його вантажівкою. Хлопець залишився живим, однак перебуває у критичному стані. Аль-Худайфі пов’язує цей випадок із своєю професійною діяльністю.

Єменські журналісти перебувають зараз у особливо вразливому становищі, підкреслює Міжнародний інститут преси. Серед причин такої ситуації – відсутність політичної стабільності, суперечності між жителями Півночі та Півдня країни, війни між етнічними групами і діяльність «Аль-Каїди».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: UPI.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду