Турецькі журналісти зазнають атак з боку поліції і демонстрантів

00:00,
4 Червня 2013
2139

Турецькі журналісти зазнають атак з боку поліції і демонстрантів

00:00,
4 Червня 2013
2139
Турецькі журналісти зазнають атак з боку поліції і демонстрантів
Під час антиурядових протестів, що охопили Туреччину, місцеві журналісти зазнають нападів з боку поліції і демонстрантів, співробітників ЗМІ заарештовують, іншим заважають працювати. Про це 3 червня з посиланням на власні джерела повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Так, поранення отримали кореспондент ATV Месут Чіфтчі (Mesut Çiftçi) і оператор каналу Імаїл Вельоглу (İsmail Velioğlu). Репортер газети Taraf Тугба Текерек (Tuğba Tekerek) розповіла представникам Комітету захисту журналістів, що у неділю стамбульська поліція намагалася перешкодити їй знімати акцію протесту, після чого полісмени зірвали з її обличчя хустку, якою журналіст захищалася від дії сльозогінного газу.

У ніч на суботу столична поліція заарештувала завідувача бюро Kanal D Ерхана Карадага (Erhan Karadağ), однак наступного дня журналіста звільнили. Оператор TV8 Канер Далгіч (Caner Dalgıç) розповів CPJ, що під час висвітлення протесту в Анкарі демонстранти закидали його камінням, збивши з ніг.

Частина учасників акцій протесту вважають, що деякі канали  зокрема NTV,  применшують масштаби антиурядових мітингів, через страх перед реакцією прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана (Recep Tayyip Erdoğan). У понеділок мітингуючи зібралися під студією NTV, щоб продемонструвати невдоволення редакційною політикою. В облозі опинилися й офіси проурядових каналу Habertürk і газети Sabah. Демонстранти скандували «Продажні журналісти!» і вимагали бойкотувати діяльність цих ЗМІ. За даними CPJ, демонстранти також напали на операторські фургони NTV і Fox TV.

CNN Türk, NTV і Habertürk отримали хвилю критики за висвітлення протестів з позиції уряду і в соцмережах. Ердоган, котрий перебуває при владі з 2003 року і очолює правлячу Партію справедливості і розвитку, розкритикував подібні публікації, заявивши, що користувачі соцмереж розповсюджують неправдиву інформацію, а також розпалюють у суспільстві непотрібні настрої.

Координатор програми Комітету захисту журналістів у Європейському і Центральноазіатському регіоні Ніна Огнянова закликала Ердогана публічно засудити насильство над репортерами будь-яких ЗМІ, і гарантувати журналістам нормальні умови роботи.

Акції протесту в парку Gezi Park на стамбульській площі Таксим розпочалися наприкінці минулого тижня – учасники мітингів виступали проти будівництва тут торгового центру. Згодом демонстрація переросли в антиурядові протести  відставки уряду вимагали, зокрема учасники мітингів у Анкарі. Поліція розганяла демонстрантів, використовуючи сльозогінний газ і водомети. Про те, що серед постраждалих опинилися їхні журналісти заявляли авторитетні світові ЗМІ, зокрема, інформагентство Reuters. Рокритикувала дії турецької поліції і представник Держдепартаменту США Джен Псакі (Jen Psaki). Представники хакерської групи Anonymous на знак солідарності з демонстрантами зламали сайти турецьких урядових установ і деяких місцевих ЗМІ.

Міністр внутрішніх справ Туреччини Муаммер Гулер (Muammer Guler) визнав, що хвиля демонстрацій прокотилася у 67 з 81 турецьких провінцій. За даними CNN, під час протестів за останні два дні постраждали більше трьох тисяч осіб, двоє з яких загинули.

На початку травня 2013 року на площі Таксим відбувалися демонстрації, учасники яких зібралися вшанувати пам’ять молодих революціонерів, страчених тут у 1972 році. Тоді міжнародні медіаорганізації також повідомляли про те, що внаслідок надмірного застосування сили поліцією постраждали журналісти.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: News.com.Au
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду