Саудівська Аравія звільнила автора антиісламських твітів
Туркі аль-Хамад (Turki al-Hamad) вже повернувся до своєї оселі у Ер-Ріяді, розповів Al Jazeera його адвокат Валід Абу аль-Хаїр (Waleed Abu al-Khair). Адвокат також відзначив, що під час перебування аль-Хамада за гратами суду над ним так і не відбулося. Al-Jazeera не вдалося отримати коментар щодо звільнення ані у самого журналіста, ні у міністра юстиції Саудівської Аравії.
Туркі аль-Хамада заарештували у грудні 2012 року. Це, відзначив адвокат журналіста, відбулося за наказом міністра внутрішніх справ – після того як журналіст опублікував декілька твітів з критикою ісламізму. У цих постах аль-Хамад, зокрема, стверджував, що іслам потребує оновлення, а також порівнював деяких саудівських консерваторів з нацистами.
60-річний Туркі аль-Хамад народився в Йорданії у родині вихідців із Саудівської Аравії. Отримав науковий ступінь в Університеті Південної Каліфорнії, після чого деякий час викладав політологію в Ер-Ріяді, а згодом присвятив себе літературній діяльності.
Аль-Хамад – автор трилогії Phantoms of the Deserted Alley («Привиди покинутого провулу») про становлення саудівського підлітка Хішама аль-Абіра. У ній через особисту призму осмислюються проблеми сексу, підпільних політичних рухів, раціоналізму і релігійних свобод. Життя молодого чоловіка показане на тлі саудівських подій 1960-1970-х років, пов’язаних з шестиденною війною у Перській затоці і нафтовим бумом в країні.
Відомий в арабському світі як ліберальний мислитель, аль-Хамад пише: «Там, де я живу, є три табу: релігія, політика і секс. Про них заборонено говорити. Я написав трилогію, щоб зрушити ці процеси з мертвої точки». Духовенство Саудівської Аравії назвало позицію ль-Хамада ворожою, а «Аль-Каїда» оголосила його віровідступником.
Втім, принц Абдулла, успадкувавши трон у 2005 році, запропонував журналісту особистих охоронців. Туркі аль-Хамад продовжував жити в Ер-Ріяді, і заявляв, що «від прокльонів його тільки нудить».
У 2012 році в Саудівській Аравії було ув’язнено блогера Хамзу Кашгарі (Hamza Kashgari). Його звинуватили у богохульстві після публікації уявної розмови з пророком Мухаммедом, з того часу блогер перебуває за гратами.