Сноуден зберіг схеми роботи американських спецслужб
Гленн Грінвальд (Glenn Greenwald) розповів АР, що Сноуден має фотокопії «буквально тисяч» важливих документів, котрі детально описують «як влаштоване Агентство національної безпеки». Ці копії, пояснив журналіст, Едвард Сноуден (Edward Snowden) зробив для того, щоб мати докази тих даних, які він розповсюджує.
Грінвальд також зауважив, що Сноуден не бажає публікувати ці документи, оскільки будь-хто, хто побачить їх, зможе зрозуміти «що і як робить АНБ», і, ймовірно, використати це. Журналіст також висловив думку, що фотокопії цих документів не загрожують безпеці американців, або національній безпеці США, а можуть завдати шкоди лише американському уряду.
Під час зустрічі з правозахисниками 12 липня Сноуден повідомив про своє рішення просити тимчасовий політичний притулок в Росії. Інформатор також відзначив, що «бажає США добра». Прес-секретар Білого Дому Джей Карні (Jay Carney), пише АР, у відповідь на це заявив, що Росія повинна була відправити Сноудена в США. Сноуден – не борець за права людей і не дисидент, підкреслив Карні, він звинувачується у розголошенні секретних даних, і повинен відповісти за це згідно із законодавством США.
Як інформує «Интерфакс», колишній співробітник американських спецслужб все ще залишається в капсульному готелі в «Шереметьево». Про це агентству повідомили джерела в службах аеропорту. «У Сноудена зарезервована там кімната, однак ночувати йому в номері готелю або в спеціальній кімнаті для відпочинку чергового персоналу в транзитній зоні він обирає сам», – відзначив співрозмовник агентства. Він також додав, що у «Шереметьево» вдаються до спеціальних заходів для гарантії безпеки Сноудена, однак не уточнив, роблять це силові структури або ж приватне охоронне агентство. «Безпека Сноудена, – пояснив співрозмовник «Интерфакс», – охороняється як в готелі, так і в цій кімнаті».
Едверд Сноуден перебуває в транзитній зоні аеропорту «Шереметьево» з 23 червня. Влада США анулювала його американський паспорт, а також пред’явила інформатору звинувачення у розголошенні секретної інформації після того, як він розповів журналістам про програму стеження за інтернет-користувачами PRISM, а також отримання спецслужбами США даних про дзвінки користувачів стільникового оператора Verizon. Сноуден звертався з проханням про політичний притулок до урядів мінімум 21 країни, однак більшість з них відповіли йому відмовою. Надати притулок інформатору погодилася Венесуела, але вилетіти туди, не маючи проїзних документів, для Сноудена проблематично.