Сноуден зможе пересуватися територією Росії зі спецсвідоцтвом
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Сноуден зможе пересуватися територією Росії зі спецсвідоцтвом
Якщо Едвард Сноуден все ж таки подасть до російської Федеральної міграційної служби (ФМС) клопотання про отримання статусу біженця, цю заяву будуть розглядати, незважаючи на відсутність у інформатора документів. Паспорт екс-співробітника американських спецслужб був анульований владою США.
Попередній розгляд клопотання, розповів співрозмовник агентства, триває до п’яти днів, розгляд по суті справи – до трьох місяців. В окремих випадках ФМС може дозволити розгляд клопотання протягом додаткових трьох місяців. «Якщо ухвалено рішення про розгляд клопотання по суті справи, заявнику видається свідоцтво про це. Воно є документом-посвідченням особи заявника, і дає йому право на перебування на території РФ протягом всього періоду розгляду», – пояснив він.
У випадку відмови в наданні політичного притулку, Сноуден матиме можливість оскаржити це рішення. Скарга може розглядатися судами трьох інстанцій, при цьому на період розгляду скарги заявника не можуть вислати з країни.
Під час зустрічі з правозахисниками 12 липня Едвард Сноуден повідомив про своє рішення просити тимчасовий політичний притулок в Росії. Однак, за даними ФМС станом на понеділок, 15 липня, звернень від нього поки що не надходило. Колишній співробітник американських спецслужб все ще залишається у готелі аеропорту «Шереметьево».
Сноуден перебуває в транзитній зоні «Шереметьево» з 23 червня. Влада США пред’явила інформатору звинувачення у розголошенні секретної інформації після того, як він розповів журналістам про програму стеження за інтернет-користувачами PRISM, а також отримання спецслужбами США даних про дзвінки користувачів стільникового оператора Verizon.
Сноуден звертався з проханням про політичний притулок до урядів мінімум 21 країни, однак більшість з них відповіли йому відмовою. Надати притулок інформатору погодилася Венесуела, але вилетіти туди, не маючи проїзних документів, для Сноудена проблематично. Журналіст британської Guardian Гленн Грінвальд (Glenn Greenwald) розповів агентству Associated Press, що Сноуден зберіг копії документів, в яких детально описуються схеми роботи американських спецслужб.