Канал Russia Today отримав від WikiLeaks документи про стеження в інтернеті
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Канал Russia Today отримав від WikiLeaks документи про стеження в інтернеті
Документи стосуються, зокрема, компаній Gamma International і Trovicor, котрі фігурували в укладеному міжнародною медіаорганізацією «Репортери без кордонів» переліку ворогів розвитку і свободи інтернету. В розсекречених файлах також згадуються компанії Cobham, Amees, Digital Barriers, ETL Group, UTIMACO і Telesoft Technologies.
Прямих доказів того, що уряди авторитарних держав контактували з постачальниками шпигунського обладнання, WikiLeaks не наводить. Однак про такі відносини свідчать рекламні матеріали, рахунки, накладні, внутрішні розпорядження, схеми і малюнки, відзначається в повідомленні Russia Today.
Канал Russia Today став єдиним ЗМІ-партнером WikiLeaks в Росії, котре отримало доступ до нових розсекречених документів. Деякі зі схем і малюнків канал опублікував в матеріалах, присвячених темі контролю інтернету урядами.
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж (Julian Assange) з червеня 2012 року перебуває на території Великобританії і переховується в посольстві Еквадору. Британський верховний суд ухвалив його екстрадицію до Швеції, де він звинувачується в злочинах сексуального характеру. Сам засновник WikiLeaks побоюється, що його передадуть владі США, де йому може загрожувати смертна кара.
Інформатора WikiLeaks Бредлі Менінга (Bradley Manning) в серпні 2013 року засудили до 35 років ув’язнення. Під час служби в Іраку Меннінг передав WikiLeaks тисячі військових дипломатичних документів і звітів. Свої дії інформатор пояснював спробою ініціювати в суспільстві дискусію про міжнародну політику і військову стратегію США.
Завдяки Меннінгу проект WikiLeaks опублікував листування американських дипломатів і дані про військові інциденти в Іраку і Афганістані, а також зйомки з вертольоту Apache, на яких продемонстровано вбивство 12 людей в Іраку в 2007 році. Ці матеріали суттєво вдарили по іміджу США. Американська влада заявила, що оприлюднення документів вплинуло на міжнародні відносини країни, а також зіпсувало успіх операції в Афганістані. Меннінг вже звернувся до президента США Обами з проханням про помилування.