В Єгипті переслідують журналістів за висвітлення військової операції на Синаї
В Єгипті переслідують журналістів за висвітлення військової операції на Синаї
На наступний після арешту день Ахмада Абу Драа (Ahmad Abu Draa) відправили до військової прокуратури в сусіднє губернаторство Ісмалія, додає медіаорганізація «Репортери без кордонів». Там постановили, що журналіста будуть утримувати під вартою дозволені єгипетським законодавством 15 днів, поки триватиме розслідування інкримінованого йому злочину.
За даними Комітету захисту журналістів, раніше, 3 вересня, Драа у своєму матеріалі для Al Masry Al Youm написав, що внаслідок повітряних ударів гелікоптерів Apache на півночі Синайського півострова поранено мирних жителів, зруйновано декілька осель і мечеть. Це повідомлення журналіст продублював і в своєму Facebook. У той же день військові оприлюднили в Facebook заяву про те, що під час цих операцій було поранено 23 терористів.
Крім цього, в день арешту Ахмада Абу Драа вийшла ще одна його стаття, в якій журналіст з посиланням на неназваного представника єгипетської служби безпеки стверджував, що військові мають намір створити буферну зону між Єгиптом і Сектором Гази, щоб обмежити пересування населення.
Журналіста звинувачують в публікації «неправдивої» інформації про збройні сили, несанкціонованій зйомці подій у військовій зоні, зв’язках із терористичною групою і провокуванні військових.
Генеральний секретар Спілки єгипетських інтернет-журналістів (Egyptian Online Journalists) Ахмед Абу аль-Кассем (Ahmed Abu al-Qassem) охарактеризував ці звинувачення як «невизначені» і засудив арешт журналіста. Заступник директора Комітету захисту журналістів Роберт Магоні (Robert Mahoney) розцінив арешт Ахмада Абу Драа як «повернення до ери Мубарака», коли репортери, висвітлюючи діяльність військових на Синайському півострові, зіштовхувалися з вагомими перешкодами. Представники Комітету захисту журналістів і «Репортерів без кордонів» оприлюднили вимогу звільнити журналіста.
Ахмад Абу Драа – журналіст-розслідувач, лауреат премії Євросоюзу Samir Kassir Press Freedom Prize-2013 за опубліковану в Al Masry Al Youm статтю про торгівлю людьми. Він – не єдиний журналіст, котрий зазнає переслідувань у зв’язку з масштабними військовими операціями єгипетської армії на Синайському півострові. Судовий процес може загрожувати, зокрема, репортеру Мухаммеду Сабрі (Muhamed Sabry), котрий звинувачується в нелегальному проникненні у військову зону і насанкціонованій зйомці військових об’єктів.