У Росії можуть розширити дію антипіратського закону на музику, літературу та програмне забезпечення
У Росії можуть розширити дію антипіратського закону на музику, літературу та програмне забезпечення
Антипіратський закон, який набув чинності 1 серпня 2013 року, може бути застосований лише до відеопродукції – він передбачає можливість досудового блокування сайтів з нелегальним контентом.
Автори нового законопроекту, депутати від «Єдиної Росії» Роберт Шлегель та Марія Максакова, пропонують розширити сферу застосування закону на твори музики, літератури та програмне забезпечення. Такі справи пропонується віддавати у суд з інтелектуальних справ і вести досудовий порядок вирішення спорів, пише «Коммерсант». Ці зміни не єдині: над доповненнями до закону зараз працюють не лише у Держдумі, але і в уряді та адміністрації президента.
Як відомо, антипіратський закон викликав хвилю критики з боку інтернет-компаній, в тому числі з боку Google, Wikimedia Russia, Mail.Ru Group, «Яндекс», «Афиша-Рамблер-СУП» і Ru-Center. Російська асоціація електронних комунікацій вимагала переглянути закон, тому що він, на думку організації, відкриває широкі можливості для зловживань: оскільки блокування сайту на базі припущення про порушення стане загрозою як для нових легальних сервісів, так і для інформаційних посередників.
Про неефективність блокування сайтів через «піратський» контент сьогодні заявили і у Роскомнагляді.
«Ми вважаємо, що блокування (сайтів) неефективне, оскільки воно може завдати шкоди добросовісним ресурсам», - заявив заступник керівника Роскомнагляду Максим Ксензов, на конференції «Право на Download», присвяченій інтелектуальній власності в інтернеті.
За його словами, альтернативою примусовому блокуванню має бути вирішення спірних питань у досудовому порядку через механізм СРО – саморегулюючої організації за участі правовласників та великих інтернет-майданчиків. СРО може вирости з меморандуму, який зараз активно підписують зацікавлені сторони.