Російські інтернет-активісти створили платформу для обговорення «антипіратського» закону

00:00,
25 Вересня 2013
1419

Російські інтернет-активісти створили платформу для обговорення «антипіратського» закону

00:00,
25 Вересня 2013
1419
Російські інтернет-активісти створили  платформу для обговорення «антипіратського» закону
Метою порталу  Sociallist.su   є пошук спільного рішення щодо долі закону №187 та обговорення можливих альтернатив розв’язання проблем правовласників, зазначено на сайті.

 До обговорення, окрім широкої громадськості, будуть запрошені правовласники, законодавці, представники інтернет-компаній, технічні фахівці.

Крім того, як сказали засновники ресурсу у коментарі Lenta.ru, планується розсилка окремих запрошень чиновникам і керівництву інтернет-компаній. Перелік таких запрошень обіцяють зробити публічним, щоб кожен користувач міг побачити, хто погодився брати участь в дискусії, а хто відмовився. Приєднатися до дискусії вже пообіцяв член комітету Держдуми з інформаційної політики Роберт Шлегель.

За словами засновників порталу, сайт був створений після того, як стало зрозумілим, що влада не бажає прислухатися до думки громадськості. Обговорення закону, яке відбулось 19 вересня 2013 року у прес-центрі «РИА Новости», представники ресурсу «не приймають», оскільки фактично воно  було закритим для громадськості – на круглий стіл були запрошені лише законодавці та правовласники.

На новому порталі, окрім розділу з пропозиціями,  представлена хронологія прийняття закону, відео виступів законодавців.

Обговорення скандально відомого закону проходитиме не лише на цій платформі. 24 вересня стало відомо, що на офіційному сайті Держдуми запущений розділ «Віче», який присвячений публічному обговоренню законопроектів, що розглядаються у парламенті. При цьому першим завантаженим документом став саме антипіратський закон у новій редакції.  

Антипіратський закон, спрямований  на боротьбу із розповсюдженням в інтернеті піратських фільмів, набув чинності 1 серпня 2013 року.  Він викликав хвилю критики з боку користувачів та інтернет-компаній, в тому числі з боку Google, Wikimedia Russia, Mail.Ru Group, «Яндекс», «Афиша-Рамблер-СУП» і Ru-Center. Російська асоціація електронних комунікацій вимагала переглянути закон, тому що він, на думку організації,  відкриває широкі можливості для зловживань: оскільки блокування сайту на базі припущення про порушення стане загрозою як для нових легальних сервісів, так і для інформаційних посередників.

 Крім того, були проведені он-лайн акції проти закону, а петиція з  вимогою скасувати закон набрала більше 100 тис. голосів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: ria.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду