Британський парламент розслідуватиме участь Guardian у витоку інформації від Сноудена
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Британський парламент розслідуватиме участь Guardian у витоку інформації від Сноудена
Парламентарі озвучили такі наміри у середу, 16 жовтня, відразу після заяви Девіда Кемерона про можливість такого розслідування.
«Я отримав листа від Лаяма Фокса (Liam Fox, парламентар, екс-секретар держбезпеки. - MS) із вимогою, щоби комітет внутрішніх справ розглянув участь Guardian як у витоку інформації від Сноудена, так і публікації матеріалів. І я збираюся повідомити доктора Фокса, що комітет наразі розслідує справу протидії тероризму і розгляне дане питання як його частину», - заявив Кіт Ваз (Keith Vaz), голова комітету внутрішніх справ Палати представників британського парламенту.
Консерватор Лаям Фокс звинувачує Guardian у подвійних стандартах за те, що видання оприлюднювало інформацію про прослуховування телефонів деякими британськими газетами та публікувало секретні документи Агентства національної безпеки США. Учора під час виступу британського прем’єра у парламенті, політик запитував Кемерона про «повну та прозору оцінку участі Guardian у справі Сноудена».
«Я гадаю це справа комітетів цієї Палати, якщо вони хочуть вивчати дане питання та висувати подальші рекомендації», - відповів Кемерон після того, як прямо звинуватив британську газету у шкоді національним інтересам.
Guardian вказує, що крім комітету внутрішніх справ, до розслідування можуть підключитися комітети оборони, розвідки та безпеки, а також з питань культури.
У світлі цих подій британське видання відреагувало відповідною заявою: «Прем’єр-міністр не має рації, кажучи, що у Guardian знищили комп’ютерні файли, тому що погодилися, що публікації спричиняли загрозу. Ми знищили комп’ютери тому, що уряд пригрозив застосувати усю силу закону, щоби зупинити газету публікувати матеріали про АНБ чи Центр урядового зв’язку (GCHQ, спецслужба Великої Британії. - MS). Такі дії називаються «попередня заборона» і вони немислимі у США, де захоплювалися New York Times і Washington Post – а також Guardian – за оприлюднення файлів Сноудена».
Нагадаємо, що на початку жовтня Рада Всесвітньої газетної асоціації (WAN-IFRA) висловила занепокоєння з приводу наступу британського уряду на свободу преси.