Шведський репортер розповів, як зазнав цензури у Північній Кореї

00:00,
25 Жовтня 2013
1832

Шведський репортер розповів, як зазнав цензури у Північній Кореї

00:00,
25 Жовтня 2013
1832
Шведський репортер розповів, як зазнав цензури у Північній Кореї
Йоган Ниландер (Johan Nylander) – єдиний закордонний журналіст, якого запросили висвітлювати міжнародну велогонку з Китаю до Північної Кореї.  Про враження від подорожі Північною Кореєю та випадки цензури він розповів СNN.

«Мені надали особистого гіда, автівку з водієм і пообіцяли, що я можу фотографувати усе, що захочу. Як журналістові мені здавалося, що це - неймовірна можливість відтворити на фото справжню Північну Корею», - розповів Ниландер.

Однак на кордоні, перш ніж репортер повернувся до Китаю, охоронці забрали в нього камеру і стерли усі кадри, що вважали «недоречними й такими, що зображують країну у невигідному світлі».

Проте у Гонконзі Ниландеру вдалося відновити знімки.

«Щоразу, коли він натискував кнопку delete, я відчував дедалі більше розчарування. Загалом з  карти пам'яті  було вилучено 90  кадрів», - розповів Ниландер.

Прибувши  до Гонконгу, шведський журналіст зв’язався IT-компанією, що  спеціалізується на відновленні даних, і через добу усі знімки були врятовані.


«Дивлячись на фото, що зазнали цензури, я був здивований їхнім вибором.  На декотрих з них були зображені розлючені охоронці на тлі пошарпаних казарм, на декотрих – чиновники, які переглядали наші паспорти. Це ще я  міг зрозуміти. Однак інші знімки, на мій погляд, були «нешкідливі», вони зображували  сцени життя: літню пару, що  йде уздовж кукурудзяних ланів, сільську родину, що  вітає людей зі своєї оселі, матір, що везе у багажнику    велосипеда сплячу дитину», - резюмує шведський журналіст.

За офіційною версією, журналіста попередили, що не можна знімати військовиків та військові об'єкти, а Кім Ір Сена та його сина Кім Чен Ира на усіх фото зображувати лише на повний  зріст.

Ниландер додає цікаві спостереження про життя у Північній Кореї.

Наприклад, він характеризує свого гіда, який  вивчав англійську мову у Пхеньянському університеті, як поціновувача британської класичної літератури і як людину «вельми  засмучену» негативним іміджем своєї країни за кордоном.

А під час бесіди з віце-мером міста Райсон – центру особливої економічної зони, де завершилася міжнародна велогонка, - виявив, що той навчався в Європі й вільно розмовляє шведською мовою. Натомість більшість молоді у країні вивчає китайську, орієнтуючись на встановлення ділових зв’язків з бізнесменами з сусідньої КНР.

Фото: Йоган Ниландерedition.cnn.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Йоган Ниландер (ліворуч). edition.cnn.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду