У Сочі поліція погрожувала норвезьким журналістам

00:00,
6 Листопада 2013
898

У Сочі поліція погрожувала норвезьким журналістам

00:00,
6 Листопада 2013
898
У Сочі поліція погрожувала норвезьким журналістам
Двох журналістів норвезького телеканалу, що перебували у Сочі на зйомках, кілька разів затримувала місцева поліція, погрожуючи засадити за ґрати, повідомляє Human Rights Watch.

Протягом трьох днів - з 31 жовтня і до 2 листопада - російська дорожня поліція шість разів зупиняла репортера TV2 Ойстена Боґена (Oystein Bogen) та оператора Оґе Ауне (Aage Aune). Тричі журналістів доправляли у поліцейський відділок.

Як повідомляє правозахисна організація, допити проводилися в агресивній манері. Журналістів розпитували про їхні робочі плани у Сочі та інших місцях, про джерела інформації, деякі питання стосувалися особистого життя, освіти, релігійних вірувань. Їм також відмовляли у праві зв’язатися із норвезьким посольством у Москві. Один із поліцейських погрожував ув’язнити Богена.

TV2 є офіційним мовником Норвегії на зимових Олімпійських іграх у Сочі у 2014 році.

«Погрози уряду на адресу знімальної групи TV2 мали би шокували Міжнародний олімпійський комітет. Потрібно, щоби МОК вимагав від російської влади повного пояснення випадку із залякуванням працівників олімпійського мовника і наполіг на тому, щоби журналісти більше не підпадали під такого роду переслідування», - заявила Джейн Б’юкенен (Jane Buchanan), замдиректора Human Rights Watch по Європі та Центральній Азії.
 У правозахисній організації вказують на те, що така поведінка представників російської влади неприпустима, і що вони мають зважати на стандарти гостинності та професійності.

«Тисячі репортерів приїдуть в Сочі на Ігри. І однієї із ключових вимог гостинності є те, щоби вони мали право здійснювати свої професійні обов’язки без втручань та погроз», - нагадує Джейн Б’юкенен.


Боґен заявив, що неприємно здивований тим, що відбулося, оскільки працював в Росії з 1995 року, висвітлював події на Північному Кавказі зокрема, і ніколи нічого подібного з ним не траплялося. «Це було очевидно, що вони переслідували нас і намагалися дізнатися про наші джерела», - сказав журналіст.

За його словами, матеріал, над якими вони працювали в Росії, якраз мав критично висвітлювати підготовку до Олімпійських ігор.

Телевізійний репортаж про інцидент був показаний на TV2 3 листопада.

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли російська влада застосовує тиск щодо журналістів, які вирішили показувати підготовку до Олімпійських ігор не у вигідному для неї ключі. Так, на початку жовтня голландським фотографу Робу Хорнстрі та журналісту Арнольду ван Брюґґену спочатку не видали російську візу напередодні відкриття їхньої виставки The Sochi Project, а потім експозицію узагалі було вирішено не проводити

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ойстен Боґен. hrw.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду