Правозахисні організації закликали Девіда Кемерона припинити тиск на Guardian

00:00,
6 Листопада 2013
1141

Правозахисні організації закликали Девіда Кемерона припинити тиск на Guardian

00:00,
6 Листопада 2013
1141
Правозахисні організації закликали Девіда Кемерона припинити тиск на Guardian
Британське видання Gurdian опублікувало відкритого листа правозахисних груп, які закликають британського прем’єр-міністра припинити урядовий тиск на газету.

«Національна безпека не повинна служити виправданням для запобігання розкриттю беззаконня чи вчинення правопорушень», - говориться  у відкритому листі, надісланому міжнародною коаліцією організацій свободи слова й медіа та правозахисних організацій на адресу Девіда Кемерона.

У документі вказується, що «реакція британського уряду на викриття масового нагляду за цифровими комунікаціями підриває фундаментальні права людини в країні». Замість того, щоб відзначити журналістські розслідування, які відіграють важливу роль у здоровому демократичному суспільстві, уряд засудив їх. Він використав законодавство з національної безпеки проти тих, хто сприяв донесенню до усього світу інформації, що представляє інтерес для громадськості.

Коаліція стривожена, зокрема, використанням Закону про тероризм (the Terrorism Act 2000) для арешту у лондонському аеропорту Хітроу бразильського медіа-співробітника Девіда Міранди, який віз журналістський матеріал за дорученням Guardian, постійним тиском проти цієї газети за те, що вона повідомляє про викриття Едварда Сноудена, зокрема, насильницьким знищенням у редакції твердих дисків, що містили отриману від нього інформацію.

Окремо згадуються про заяву прем’єра у парламенті щодо перевірки, чи завдала Guardian шкоди національній безпеці, опублікувавши матеріали, надані  Сноуденом, і подальше повідомлення, що спеціальний комітет міністерства  внутрішніх справ перевірить це   у рамках свого розслідування проти тероризму.

Усі ці дії розцінюються у листі як очевидні порушення права на свободу слова, що перебуває під  захистом британського,  європейського та міжнародного законодавства. Згідно з ним, право на свободу слова включає захист як журналістів, так і тих, хто допомагає їм виконувати важливу роботу. Право на свободу слова та медіа  забезпечує  вільний потік інформації, що дає можливість   громадськості закликати уряди до відповідальності.

Великобританія має великий досвід демократії, говориться у листі.     Цілеспрямований нагляд може відігравати важливу роль у справі захисту національної безпеки, однак при цьому не слід знищувати ті самі цінності, які він покликаний захищати.

Презумпція на користь преси вимагає доказів того, що національній безпеці насправді буде завдано шкоди, наголошується у листі.


Відкритий лист закінчується закликом до Девіда Кемерона виконувати міжнародні зобов'язання Великої Британії щодо захисту права  на свободу слова та свободу медіа і припинити урядовий тиск на Guardian.  

Лист підписали 70 міжнародних організацій  із 40 країн, які обстоюють свободу слова й права людей.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
aa.com.tr
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду