У Словаччині громадський мовник звільнив чотирьох журналістів, які заявили про тиск
У Словаччині громадський мовник звільнив чотирьох журналістів, які заявили про тиск
У листі йшлося про збільшення політичного тиску в державних ЗМІ, цитує Euractiv. «Ці звільнення викликали нові побоювання щодо контролю над ЗМІ в Словаччині», - звертає увагу видання.
Компанія RTVS відмовилася пояснити причину звільнення своїх працівників, але водночас заявила, що цінує свободу слова та плюралізм думок.
Найбільша словацька опозиційна партія SaS назвала звільнення журналістів RTVS «грою з суспільною довірою». Цей крок розкритикувала й міжнародна організація «Репортери без кордонів».
У квітні 59 співробітників RTVS підписали відкритого листа, в якому розповіли про ворожу атмосферу, в якій їм доводиться працювати. Журналісти також розповіли, що стикаються з тиском й їх змушують включати в свої історії людей, які «фліртують з дезінформаційними ЗМІ, відчувають нестачу досвіду або є політично заангажованими». Окрім того, вони зауважили, що нові редактори, які раніше працювали як речники для міністерств, контрольованих партіями правлячої коаліції, не запропонували жодного механізму для уникнення можливих конфліктів інтересів.
Директора RTVS обирає парламент. Нинішній керівник RTVS Ярослав Резнік (Jaroslav Reznik) раніше очолював державне агентство новин TASR. Його критикували за підписання угоди з російським інформаційним агентством «Спутнік», яке неодноразово звинувачували у поширенні російської пропаганди. Пізніше Ярослав Резнік скасував контракт.
У Словаччині триває розслідування вбивства журналіста Яна Кучака та його дівчини Мартіни Кушнірової. Їх тіла знайшли 25 лютого в їхньому помешканні неподалік міста Трнава. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці назвали професійну діяльність Яна Кучака. 27-річний журналіст розслідував корупцію та зв'язки високопосадовців із італійською мафією. Це перший випадок вбивства журналіста в історії Словаччини. Після в цього в країні розпочалася політична криза.