Журналістка BBC також звинуватила російського депутата Слуцького в домаганнях

Журналістка BBC також звинуватила російського депутата Слуцького в домаганнях

09:45,
7 Березня 2018
1844

Журналістка BBC також звинуватила російського депутата Слуцького в домаганнях

09:45,
7 Березня 2018
1844
Журналістка BBC також звинуватила російського депутата Слуцького в домаганнях
Журналістка BBC також звинуватила російського депутата Слуцького в домаганнях
Автори:
Кореспондентка Російської служби ВВС Фаріда Рустамова вслід за колегами також звинуватила в домаганнях депутата Державної думи Росії Леоніда Слуцького.

Про це йдеться в матеріалі ВВС.

Нагадаємо, у лютому російський телеканал «Дождь» випустив матеріал, в якому три журналістки на умовах анонімності розповіли про домагання з боку депутата від партії ЛДПР Леоніда Слуцького. Сам Слуцький назвав звинувачення «маячнею». Заступник голови нижньої палати російського парламенту Ігор Лебедєв повідомив, що ЛДПР поставить питання про позбавлення акредитації цих журналісток. У березні продюсерка «Дождя» Дар’я Жук відкрито звинуватила Леоніда Слуцького в домаганнях. Згодом про це ж заявила заступниця головного редактора телеканалу RTVI Катерина Котрікадзе.

ВВС повідомляє, що 24 березня 2017 року їх кореспондентка Фаріда Рустамова прийшла в робочий кабінет депутата Леоніда Слуцького, щоб взяти його коментар про візит в Росію кандидата в президенти Франції Марін Ле Пен. Несподівано в ході розмови депутат змінив тему розмови і запропонував: «Зайченя, може, тобі кинути на [...] це ВВС? Я тебе візьму куди-небудь».

Пані Рустамова відмовилася і уточнила, чи пов'язано небажання розповідати деталі візиту французького політика з тим, що вона працює саме на Бі-бі-сі. «Ні, просто ти від мене бігаєш, цілуватися не хочеш, я на тебе образився», – відповів їй депутат.

У мене є хлопець, Леоніде Едуардовичу.

Покинь його.

- Не хочу.

- Чому?

- Я хочу за нього заміж.

- Дуже добре, будеш його дружиною, а моєю коханкою.

Пані Рустамова ще раз спробувала поставити запитання про Ле Пен, але більше жодної відповіді по суті не отримала. Після чого, зі словами «давай, зайченя, буде настрій, заходь, я за тобою скучив», за спогадами журналістки, політик різко наблизився до неї, «провів рукою, внутрішньою частиною долоні, по моєму лобку вгору» і відскочив.

Рустамова згадує, що це було настільки несподівано, що шокувало її: «Я не розуміла, що сталося. Це було дуже різко. Я почала заїкатися, булькати, у мене був задубілий стан. Я промимрила, що я більше до вас не прийду, ви розпускаєте руки».

Судячи з відповіді, яка є на аудіозаписи розмови, Слуцький з такою оцінкою своїх дій не погодився. «Я руки не розпускаю, ну так якщо, ледве-ледве. Розпускати руки – це негарний вираз», – відповів депутат.

- Але ви це робите!

- Я це роблю красиво.

- Те, що ви зараз зробили, було дуже негарно. Я буду дуже переживати, тому що це пипець.

«Не переймайся. Давай, заходь до мене у гості, я тебе завжди радий бачити, – сказав Слуцький. – Зайченя, якби я щось тобі розповів, я був би покараний. Я скористався твоїм приходом, щоб ще раз підкреслити інтерес до тебе. Кидай на [...] хлопця і приходь. Чим раніше ти це зробиш, тим краще. Я готовий тобі реально допомагати».

Леонід Слуцький. Фото – ВВС Sport

Пані Рустамова розповіла, що залишивши кабінет розплакалася й пішла до прес-кімнати розповісти про це колегам. Одна з журналісток парламентського пулу підтвердила ВВС, що дійсно близько року тому Фаріда Рустамова зайшла в прес-кімнату в важкому стані й розповіла про це їй і кільком колегам.

Журналістка ВВС також повідомила про це своєму хлопцю, друзям, деяким колегам і безпосередньому керівництву. Опитані ВВС друзі Рустамової підтверджують, що саме тоді і саме в таких словах вона переказала їм те, що трапилося.

Прес-служба ВВС в офіційній відповіді підтвердила, що пані Рустамова повідомила про те, що сталося незабаром після того, як це сталося: «ВВС серйозно ставиться до добробуту і безпеки своїх журналістів, і у випадку можливого харасменту надає допомогу своїм співробітникам. У своїх діях щодо цього інциденту ми керувалися побажаннями Фаріди».

Пан Слуцький на питання ВВС про події 24 березня на момент публікації цього матеріалу не відповів.

У Росії немає закону, що передбачає відповідальність за сексуальні домагання. І навіть стаття 133 Кримінального кодексу РФ про спонукання до дій сексуального характеру «фактично не працює», пояснила депутатка Держдуми Оксана Пушкіна. Тому варіант звернення в поліцію Фаріда Рустамова навіть не розглядала. 

Фаріда Рустамова розмірковувала про звернення до думського керівництва або публічні заяви. Але робити щось самотужки вона боялася: «Мені було страшно вийти з цим наодинці». Вона також засуджувала сама себе за те, що не відреагувала на домагання більш різко: «не змогла накричати на нього, вдарити його». Журналістка звернулася через цей інцидент до психотерапевта.

Чотири журналістки, які працюють в Держдумі РФ, розповіли ВВС, що в Леоніда Слуцького там склалася певна репутація. Вони побажали залишитися анонімними через небажання пов'язувати своє ім'я з цим скандалом. Медійниці повідомили, що давно вважають за краще брати коментарі у політика телефоном або у листуванні, уникаючи особистих зустрічей. За їхніми словами, депутат звертався до них на «ти», дозволяв собі дурні жарти, витріщався на груди та сідниці.

Три співрозмовниці ВВС розповіли, що обговорювали з прес-службою Державної думи і, зокрема, з її начальником Костянтином Тарасовим поведінку Леоніда Слуцького.

Сам пан Тарасов заявив, що дізнався про звинувачення депутата в домаганнях зі ЗМІ. 

26 лютого кореспонденти парламентського пулу передали прохання до спікера Держдуми В'ячеслава Володіна особисто розібратися в ситуації. 28 лютого пан Володін сказав, що такі ситуації не можуть не турбувати і порадив постраждалим звернутися до комісії Державної думи з питань депутатської етики. Дарія Жук та Фаріда Рустамова подали туди свої заяви. 

Леонід Слуцький розповів про свій погляд на скандал після послання Путіна Федеральним зборам. «Це просто заказуха. Народ не влаштовує те, що авторитет комітету з міжнародних справ, в тому числі голови комітету, на Заході пішов вгору. Це типова, на жаль, для нашого часу заказуха, яка замість того, щоб відібрати авторитет, напевно, його додала», – заявив він.

Як писав MediaSapiens, у Великобританії нещодавно журналістки заснували проект The Second Source  для боротьби з домаганнями в медіаіндустрії.  Він ставить за мету поширювати інформацію про випадки насильства в журналістиці, аби запобігати цьому в майбутньому.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ВВС
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду