У світі цьогоріч вбили щонайменше 42 журналісти – CPJ

У світі цьогоріч вбили щонайменше 42 журналісти – CPJ

10:54,
22 Грудня 2017
1903

У світі цьогоріч вбили щонайменше 42 журналісти – CPJ

10:54,
22 Грудня 2017
1903
У світі цьогоріч вбили щонайменше 42 журналісти – CPJ
У світі цьогоріч вбили щонайменше 42 журналісти – CPJ
Автори:
За даними міжнародної організації Комітет захисту журналістів (CPJ), станом на 15 грудня в світі через професійну діяльність вбили щонайменше 42 співробітників ЗМІ цього року.

Про це йдеться в звіті організації.

Найбільше журналістів загинуло в Іраку (щонайменше 8), Сирії (7) та Мексиці (6). Уперше за 6 років Сирія не посіла перше місце в списку CPJ, натомість кількість вбивств у Мексиці помітно зросла. В цілому ж цьогорічний показник менший за минулі роки (у 2015 році, за даними CPJ, вбили 72 медійники, у 2016 – 48).

«Сплески мертей серед журналістів пов'язані з висвітленням конфліктів, тому, звісно, добре, що менше медійників гине на Близькому Сході, – каже виконавчий директор CPJ Джоел Саймон (Joel Simon). – Це також нагадування про те, чому безпека журналістів у всьому світі повинна залишатись пріоритетною. Зростання ж кількості журналістів, убитих у Мексиці в зв'язку з їхньою роботою, є жахливими новинами. Це демонструє, що уряд Мексики не виконує своїх публічних заяв щодо згортання культури безкарності».

На думку організації, причиною зменшення вбивст журналістів можуть бути такі фактори як зростання ув'язнень журналістів з метою замовчування викритої ними інформації, самоцензура самих медійників, а також ефективність зусиль організацій щодо привернення уваги до безкарності злочинів. Як писав MediaSapiens, за даними CPJ цьогоріч рекордна кількість журналістів перебувають за ґратами – це 262 журналісти.

Комітет з захисту журналістів констатував, що 8 з 42 журналістів (19%), яких вбили в 2017 році, – це жінки. У попередні роки частка жінок в середньому становила 7%.

«Нас занепокоїла така велика кількість. Відзначимо, що одними з найбільш визнаних журналістів, які загинули минулого року, були жінки, зокрема Кім Волл, Мирослава Брейч та Дафна Каруана Галіція», – зазначив пан Саймон.

Більше третини загиблих у 2017 році журналістів були фрілансерами. Найнебезпечною тематикою для висвітлення виявилася політика, на другомі місці – війна, а серед професій найбільше смертей сталося з-поміж операторів. 

Цього року, за даними Комітету захисту журналістів, в Україні не відбулося вбивств журналістів.

CPJ готує детальну базу даних про всі вбивства журналістів щороку з 1992-го. CPJ включає в звіт лише смерті спіробітників ЗМІ через виконання ними професійних обов'язків: під час бойових дій або інших небезпечних завдань. Звіти організації не включать журналістів, які загинули через хворобу чи в результаті нещасного випадку в автомобільній аварії або автокатастрофі. Наразі організація розслідує причини ще 20 смертей журналістів, які сталося цього року.

Для порівняння, у звіті організації «Репортери без кордонів» йдеться про вбивство 65 журналістів у зв'язку з професійною діяльністю в 2017 році. Натомість швейцарська неурядова організація із захисту прав журналістів Presse embleme campaign (PEC) констатувала, що в 2017 році в світі вбили 97 журналістів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
AFP
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду