З початку року в світі вбили 40 журналістів - Press Emblem Campaign

З початку року в світі вбили 40 журналістів - Press Emblem Campaign

17:09,
4 Травня 2016
1826

З початку року в світі вбили 40 журналістів - Press Emblem Campaign

17:09,
4 Травня 2016
1826
З початку року в світі вбили 40 журналістів - Press Emblem Campaign
З початку року в світі вбили 40 журналістів - Press Emblem Campaign
Автори:
З початку 2016 року в 18 країнах світу були вбиті 40 журналістів. В організації вказують на те, що нині у зонах конфліктів щомісячно гинуть в середньому десять журналістів. Ця статистика порівнювана з минулорічною, коли за 12 місяців загинули 135 журналістів.

Такі дані опублікувала неурядова організація Press Emblem Campaign (PEC).

«Відзначаючи Всесвітній день свободи друку, PEC закликає посилити захист журналістів в зонах конфліктів і боротьбу з безкарністю винних у злочинах», — підкреслює організація в своїй заяві.

Вона звертає увагу на той факт, що зараз в зонах конфліктів щомісяця гинуть в середньому десять журналістів.

Ця статистика порівнянна з минулорічною, коли за 12 місяців загинули 135 журналістів.

Найбільш «смертельно небезпечними державами для працівників ЗМІ» в 2016 році PEC називає Афганістан (8 жертв), Мексику (5), Ємен (5), Ірак (3), Туреччину (3), Сирію (2) і Пакистан (2).

Крім того, в ряді країн, серед яких — Росія, було вбито по одному журналісту. Безкарність набула «особливо кричущого» характеру в Мексиці і Гондурасі.

У Бразилії та Колумбії навпаки був досягнутий прогрес у залученні винних до відповідальності судами, вказує організація.

У зв’язку із Всесвітнім днем ​​свободи преси, який щорічно відзначається 3 травня, PEC заявила, що відтепер буде оцінювати небезпеку, якій піддаються журналісти в тій чи іншій країні або території, за п’ятибальною шкалою.

До групи з найбільш високим, п’ятим, рівнем небезпеки (червоний) PEC помістила Лівію, Сомалі, Сирію та Ємен. Четвертий (оранжевий) рівень присвоєний Авганістану, Еритреї, Гондурасу, Малі, Мексиці та Пакистану. На третій (жовтій) позиції - Бразилія, Бурунді, Ізраїль, окуповані арабські території, Філіппіни та Південний Судан. На другому (сірому) рівні - Росія, Азербайджан, Бангладеш, Колумбія, Еквадор, Туреччина, Єгипет, Індія та Іран. Сюди ж PEC включила й Україну. 

Решат держав, у яких цьогоріч не було зафіксовано вбивств журналістів, перебувають на першому рівні (загроза незначна) або нульовому (загрози немає).

Індекс публікуватиметься двічі на рік - 3 травня та 2 листопада, коли відзначається Міжнародний день ООН за припинення безкарності за злочини проти журналістів.

РЕС, створена у 2004 році, має консультативний статус при ООН. У статистиці, яку веде організація, відображені усі випадки вбивств журналістів при виконанні ними своїх професійних обов’язків. Серед жертв - кореспонденти, оператори, звукооператори, техніки, фотографи, продюсери, фрілансери, адміністратори ЗМІ. Список загиблих оновлюється щомісяця з першої сесії Ради ООН з прав людини, яка відбулася у 2006 році. 

Раніше Press Emblem Campaign повідомляла про загибель 128 журналістів по всьому світу. Такі дані було наведено в опублікованій 14 грудня в Женеві доповіді організації. 

pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду