За рік у світі було вбито 97 журналістів - Press emblem campaign
За рік у світі було вбито 97 журналістів - Press emblem campaign
За даними організації, цього року у світі було вбито 97 журналістів. Порівнюючи з попереднім роком, цей показник зменшився на 24%. Також PEC зазначає, що це вперше з 2008 року кількість смертей серед медійників становить менше 100 випадків.
Організація підсумувала дані за останні 10 років з 2008 року по 2017 й дійшла висновку, що загалом за цей період часу загинуло 1197 працівників ЗМІ, в середньому щороку помирає 119 журналістів й відповідно, кожного тижня у світі гине 2,3 медійника.
Генеральний секретар PEC Блейз Лемпен (Blaise Lempen) підкреслив, що цьогорічні дані є обнадійливими. Він пов'язує такі результати зі спільними зусиллями, яких доклала міжнародна спільнота, в тому числі країни-учасниці ООН, ЮНЕСКО, недержавні організації, які підтримують роботу незалежних медіа. Втім, на думку генерального секретаря, показник смертей серед журналістів все ще завеликий. В 2017 році ситуація погіршилася в Мексиці, Іраку, Індії, Афганістані. Водночас, у порівнянні з минулим роком, поліпшення спостерігалося в Сирії, Гватемалі та Бразилії. Також зросло число жінок-журналісток, які були вбиті: в 2016 році їх бул 6, в 2017 році - 16.
Найнебезпечнішою країною для журналістів у 2017 році була Мексика (14 жертв). В Іраці за рік загинули 9 журналістів, в Афганістані - 8. В Індії та Пакистані - по 7 загиблих. В сумі в цих п’яти країнах загинуло 45 працівників ЗМІ, що становить майже половину від усіх смертей в цьому році.
Згідно зі звітом PEC, присвяченим Всесвітньому дню свободи друку, найбільш «смертельно небезпечними державами для працівників ЗМІ» в 2016 році були Афганістан (8 жертв), Мексика (5), Ємен (5), Ірак (3), Туреччина (3), Сирія (2) і Пакистан (2).
Для порівняння, у звіті організації «Репортери без кордонів» йдеться про вбивство 65 журналістів саме у зв'язку з професійною діяльністю. Імовірно, організації по-різному ведуть звітність й тому мають різні дані.