Цьогоріч у світі вбили 65 журналістів – «Репортери без кордонів»

Цьогоріч у світі вбили 65 журналістів – «Репортери без кордонів»

13:58,
19 Грудня 2017
1990

Цьогоріч у світі вбили 65 журналістів – «Репортери без кордонів»

13:58,
19 Грудня 2017
1990
Цьогоріч у світі вбили 65 журналістів – «Репортери без кордонів»
Цьогоріч у світі вбили 65 журналістів – «Репортери без кордонів»
Автори:
19 грудня організація «Репортери без кордонів» опублікувала другу частину свого підсумкового звіту, присвячену вбивствам журналістів у світі.

Результати представлено на сайті міжнародної організації.

З 1 січня до 1 грудня 2017 року у світі було вбито щонайменше 65 журналістів у зв'язку з професійною діяльністю. 

39 із них були цілеспрямовано вбиті, ще 26 загинули під час виконання професійних обов'язків унаслідок бойових дій або терактів. 

Серед загиблих 55 журналістів – чоловіки, 10 – жінки. Кількість жінок, що загинули, з минулого року зросла вдвічі.

Із загиблих журналістів 4% були фрілансерами, а 1 – фіксером.

Найнебезпечнішою країною для журналістів у 2017 році знову визнали Сирію. Вона вважається також з 2012 році. Слідок за нею йдуть Мексика, Афганістан, Ірак та Філіппіни. Цьогоріч 58 з 65 журналістів загинули в власних країнах. В Україні смертей журналістів не зафіксовано.

«Репортери без кордонів» відзначають, що кількість вбитих у 2017-му році журналістів – це найменший показник за останні 14 років.

Організація пояснює це тем, що журналісти їдуть з країн,  де працювати стало занадто небезпечно ( Сирія, Ірак, Ємен та Лівія). Окрім того, працівники медіа нерідко йдуть з професії у інші сфери діяльності.

«Репортери без кордонів» також повідомили, що наразі в світі викрадено 54-х журналістів, серед яких є одна жінка. Більшість викрадень відбулася в Сирії, Ємені та Іраку. За даними організації, в зв'язку з журналістською діяльністю 326 працівників медіа станом зараз ув'язнено. При цьому майже половина з них опинилася у в'язницях п'яти країн: Китаю, Туреччини, Сирії, Ірану та В'єтнаму. Нагадаємо, за даними правозахисної організації Комітет захисту журналістів (CPJ), станом на 1 грудня 2017 року це було 262 людини.

Україна в документі згадується в контексті викрадень двох журналістів на Донбасі.

Як пояснили DW в «Репортерах без кордонів», ідеться про викрадення журналіста низки українських ЗМІ Станіслава Асєєва та блогера Едуарда Неделяєва. За даними організації, пана Неделяєва «суд» самопроголошеної «ЛНР» влітку засудив до 14 років ув'язнення за проукраїнську позицію.

У «Репортерах без кордонів» констатували, що сепаратисти на Донбасі «розглядають небагатьох критично налаштованих журналістів, які ще не втекли, як шпигунів». За даними організації, на початку збройного конфлікту у 2014 році на Донбасі було викрадено понад 30 журналістів. Той факт, що цьогоріч там викрали двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року «Репортери без кордонів» повідомили, що в світі було вбито 74 журналісти. Найбільше працівників ЗМІ було вбито у Сирії. 

У квітні міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила дослідження World Press Freedom Index, у якому проаналізувала рівень свободи засобів інформації та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу. Україна посіла в цьому рейтингу 102-е місце, піднявшись на п’ять сходинок порівняно з показниками 2015 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
rsf.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду