У Лівії викрадають журналістів

У Лівії викрадають журналістів

00:00,
21 Січня 2014
1188

У Лівії викрадають журналістів

00:00,
21 Січня 2014
1188
У Лівії викрадають журналістів
У Лівії викрадають журналістів
Журналісти та співробітники медіа у Лівії працюють у дедалі небезпечнішій обстановці. Причиною цьому – неспроможність держави притягнути винних у скоєнні злочинів проти преси до відповідальності та небажання надати необхідний захист репортерам, які виконують професійну роботу.

The Arabic Network for Human Rights Information (ANHRI) повідомила про викрадення репортерів  телеканалу Fezzan TV Аделя аль-Шаріфа  (Adel Al-Shariff), Абдулли Буазбеха (Abdullah Buazbeh)  і Зідана Мехді (Zidan Mehdi).

Інцидент трапився 18 січня, коли вони висвітлювали зіткнення біля  авіабази поблизу міста Сабха.

Доля викрадених журналістів лишається невідомою. Як і те,  хто скоїв злочин, додає правозахисна організація.

Ті, хто працює у сфері медіа, зазнають численних нападів озброєних ополченців та бойовиків невідомих організацій на вулицях лівійських міст – так правозахисна організація характеризує становище у північноафриканській країні. Ці ополченці з'явилися в країні після повалення диктатора Муаммара Каддафі.

Нова влада досі не спромоглася реквізувати зброю, яку повстанці використовували проти збройних загонів Каддафі. Це призвело  до сплеску насильства, жертвами якого стали лівійські громадяни, журналісти та медіа-працівники. Воно виявляється, зокрема, у вбивствах, побиттях і  рейдерських нападах на штаб-квартири медій.
 

ANHRI покладає відповідальність за безпеку журналістів на лівійську владу і закликає її докласти зусиль, щоб знайти зниклих безвісти репортерів, виявити викрадачів і притягнути їх до відповідальності. Інакше безкарність призведе до нових актів насильства та розширення його масштабів, застерігає неурядова організація, що досліджує становище з правами людини на Близькому Сході та у північній Африці.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
uk.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду