Білоруських журналістів, які критикували Лукашенка, прирівняли до «дармоїдів»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Білоруських журналістів, які критикували Лукашенка, прирівняли до «дармоїдів»
Про це пише російська служба BBC.
Виключення зі списку відносить літераторів, поетів і журналістів, які перебували в невизнаних владою союзах, до розряду нероб.
Таким чином усі члени таких творчих об'єднань обкладаються відповідним податком.
Зазначається, що постанова Мінкульту Білорусі набула чинності 17 лютого. При цьому термін сплати так званого «податку на дармоїдство» закінчився в 20 лютого.
В альтернативні союзи письменників і журналістів входять творчі особистості, які виступають з критикою діючої влади і державної політики.
Нагадаємо, що 17 лютого в Мінську пройшов мітинг проти так званого «податку на дармоїдів» або «дармоїдів». Податок був введений президентським декретом, який вимагає від людей, які офіційно не працювали більше півроку, заплатити більш ніж 200 доларів державі. Поки такий податок сплатили лише 40 тисяч людей, тобто лише 10% від плану Лукашенка.
При цьому обурення білорусів пов'язане з тим, що робочих місць в країні не вистачає.
Нагадуємо, що в грудні в Мінську під будівлею адміністрації президента Білорусі відбувся пікет на підтримку телеканалу «Белсат» та свободи слова. П'ятеро пікетувальників протягом години стояли біля президентської адміністрації з плакатами на підтримку телеканалу і скандували гасла. Серед їх вимог було припинення ретрансляції в Білорусі російських телеканалів, які, на їхню думку, дурять білоруське населення при потуранні місцевої влади. Правоохоронні органи стежили за пікетом, але не перешкоджали його проведенню. Один з учасників акції, співголова оргкомітету зі створення партії «Білоруська християнська демократія» Павло Северинець прокоментував DW, що саме Олександр Лукашенко винен в тому, що в Білорусі немає свободи слова і єдиний білоруськомовний телеканал «Белсат» змушений перебувати в Польщі.