У Вірменії поліція напала на журналістів

00:00,
27 Червня 2014
679

У Вірменії поліція напала на журналістів

00:00,
27 Червня 2014
679
У Вірменії поліція напала на журналістів
У Вірменії поліцейські напали на журналістів, які висвітлювали акцію протесту проти підвищення цін на газ. Брутальне поводження вірменських правоохоронців викривають «Репортери без кордонів» (RSF).

Медійники висвітлювали акцію біля одного зі столичних поліцейських відділків. Її учасники вимагали звільнення мітингувальників, арештованих під час мирного походу вулицями вірменської столиці проти  підвищення цін на газ для населення.

За інформацією RSF, поліцейські спочатку наказали журналістам «триматися подалі» під приводом того, що вони «перешкоджають працювати». А потім поліцейські утворили живий ланцюг і почали бити репортерів носаками.

Журналістка Ані Герворгян (Ani Gervorgyan) отримала ляпаса в обличчя. Вона впізнала у кривдникові правоохоронця, який намагався відібрати у неї камеру під час висвітлення іншої акції протесту.

Репотрера Арпі Махсудяна (Arpi Makhsudyan), який знімав цю сцену на мобільному телефоні, силовики побили та змусили припинити зйомку.

Фізичного насильства зазнав і оператор Gala TV  Пайлак Фахрадян (Paylak Fahradyan). Йому зламали комп'ютер.

«Репортери без кордонів» засудили насильницькі дії вірменської поліції проти журналістів, які «виконували свою роботу, дотримуючись закону».

«Ці дії не повинні лишитися безкарними, - заявив завідувач бюро організації у Східній Європі та Центральній Азії Йоган Бір (Johann Bihr). - Якщо ж така поведінка повторюватиметься і стане нормою серед співробітників правоохоронних органів, поліцейських, які чинять напади на журналістів, необхідно притягувати до правосуддя».

Доречно додати, що монопольний постачальник натурального газу у Вірменію – Росія. Монопольним правом на його постачання та розподілення у Вірменії  володіє російсько-вірменський «АрмРосгазпром», якому належать 82 відсотки акцій.

Ціна на російський газ, постачання якого здійснюється територією Грузії, становила 100 доларів за 1000 куб. метрів. У квітні 2009 року її було підвищено до 154 доларів, а з квітня 2010-го – до 180 доларів за 1000 куб.метрів. Газ для населення Вірменії подорожчав на  18,2 відсотка.

Комісія із врегулювання соціальних послуг обґрунтовує це рішення підвищенням ціни на імпортований газ, різким збільшенням співвідношення курсу національної валюти, вірменського драму, до долара, необхідністю компенсації вкладених «АрмРосгазпромом» інвестицій та збільшенням витрат, обумовлених розширенням мережі постачання газу.

Як вважають експерти, підвищення тарифів на газ для населення призведе до зростання цін практично на всі товари й послуги, починаючи з хліба та транспорту.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
news.am
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду