В Гамбії напередодні виборів заарештовано трьох журналістів

В Гамбії напередодні виборів заарештовано трьох журналістів

12:35,
16 Листопада 2016
1653

В Гамбії напередодні виборів заарештовано трьох журналістів

12:35,
16 Листопада 2016
1653
В Гамбії напередодні виборів заарештовано трьох журналістів
В Гамбії напередодні виборів заарештовано трьох журналістів
Автори:
Журналісти були затримані без пред'явлення звинувачень. 30 інших осіб, які виступали проти правління президента Яхья Джамме (Yahya Jammeh) отримали по три роки тюремного ув'язнення за участь у мирній акції протесту.

 Генеральний директор державної телерадіокомпанії Гамбії, Момоду Сабаллі (Momodou Sabally), був звільнений з роботи минулого тижня і відразу ж заарештований спецслужбами. У чому звинувачується Сабаллі невідомо, повідомляє The Guardian.

Невдовзі репортера того ж мовника Бакарі Фатті (Bakary Fatty) затримали співробітники національної розвідки. Згодом був узятий під варту документаліст, режисер телебачення і фотокореспондент Альхаджі Манка (Alhagie Manka). Його затримали після того, як він зробив фотографії президентського кортежу.

Всі троє поки ще не постали перед судом. Як зауважує Human Rights Watch, це порушення законодавства Гамбії, журналістам мають або висунути офіційні звинувачення, або ж відпустити.

Арешти журналістів відбулися напередодні виборів, призначених на 1 грудня, на яких чинний президент Яхья Джамме балотується на п'ятий термін. «Широко відомий у світі як диктатор, він прийшов до влади в Гамбії в 1994 році після військового перевороту і з тих пір вигравав вибори чотири рази поспіль», - пише The Guardian.

Human Rights Watch висловив занепокоєння з приводу справедливості останніх виборів, стверджуючи, що спецслужби Джамме  використовували насильницькі методи, викрадення, тортури, залякування і довільні арешти, аби придушити свободу слова в країні та зберегти чинного президента при ваді.

Минулого тижня в Туреччині було заарештовано главу опозиційної газети «Cumhuriyet» Акіна Аталая. Прокуратура офіційно звинуватила керівництво Cumhuriyet у зв'язках з Робочою партією Курдистану та опозиційним проповідником Фетуллахом Ґюленом. 

Відповідно до Всесвітнього індексу свободи преси (організації «Репортери без кордонів»),  Гамбія в 2016 році зайняла 145 місце. Туреччина - 151 місце. Всього в переліку 180 країн.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Freedom Newspaper/один із заарештованих журналістів Альхаджі Манка
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду