На батьківщині Малали Юсафзай заборонили презентацію її книги

00:00,
3 Лютого 2014
1278

На батьківщині Малали Юсафзай заборонили презентацію її книги

00:00,
3 Лютого 2014
1278
На батьківщині Малали Юсафзай заборонили презентацію її книги
Під тиском місцевої влади у місті Пешавар – адміністративному центрі провінції Хайбер-Пахтунхва скасовано презентацію книги пакистанського блоґера і борця за права дівчат на освіту у мусульманському світі Малали Юсафзай, повідомляє BBC.

Презентацію готували регіональний центр досліджень Пешаварського університету (Peshawar University's Area Study Centre) спільно з Освітнім трестом Бачи Хана (the Bacha Khan Education Trust) та з неурядовим товариством Організація заохочення участі (Strengthening Participatory Organisation, SPO).

Начальник міської поліції Айджез Хан (Ijaz Khan) сказав BBC, що презентацію не допустили «з міркувань безпеки». Він  виправдовував це тим, що регіональний центр не надав охоронцям порядку і жодної інформації  щодо наміченої програми. Тож гарантувати безпеку впродовж короткого часу, за його словами, було неможливо. До того ж адміністрація університету висловила «деякі застереження» .

Міністр інформації провінції Шах Фарман (Shah Farman) відверто заявив Agence France-Presse, що проведення церемонії зупинив місцевий уряд. «Це правда, що ми поставили їм бар’єр, – сказав він. – І на те було багато причин».

Скасування презентації стало наслідком прямого втручання провінційного уряду, заявив BBC один із ініціаторів зірваної акції д-р Хадім Хуссейн (Khadim Hussain). На адміністрацію університету чинили політичний тиск. На скасуванні запланованого заходу наполягали двоє міністрів.

Натомість лідер партії Пакистанський рух за справедливість (Tehreek-e-Insaf - PTI) Імран Хан (Imran Khan), який очолює коаліційну адміністрацію у північно-західній провінції Хайбер-Пахтунхва, зреагував на події негативно «Я не можу зрозуміти, чому у Пешаварі не допустили презентації книги Малали, – написав у Twitter колишній капітан національної збірної з крикету і філантроп. – PTI вірить у свободу слова і в диспути, а не в осудження ідей».

Книга «Я – Малала: дівчина яка відстоювала освіту і в яку стріляв талібан» (I Am Malala: The Girl Who Stood Up for Education and Was Shot by the Taliban), написана у співавторстві з відомою британською журналісткою,  міжнародною кореспонденткою The Sunday Times Крістіною Лем (Christina Lamb). Вона вийшла друком у жовтні минулого року у видавництві Little, Brown and Company й викликала помітний резонанс. The Guardian назвала її «безстрашною» і висловила думку, що твір слід було б почитати ненависникам і тим, хто виношує змови».   

В 11-річному віці Малала започаткувала на сайті BBC блоґ, у якому засуджувала  свавілля Талібану у долині Сват і розпочала кампанію за освіту  для дівчат.

У 15-річному віці вона стала жертвою замаху на життя і опинилася на межі смерті. Пакистанську дівчину доправили до британського Бірмінгема, де в лікарні королеви Єлизавети її врятували лікарі. Вона успішно перенесла складні операції з реконструкції черепа та відновлення слуху.

16-річний ювілей Малала Юсафзай відзначила у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Вона звернулася до представників спеціально скликаної Молодіжної асамблеї із закликом продовжувати боротьбу за справу, за яку ледь не поплатилася власним життям.  

Малала, ім’я якої стало у всьому світі втіленням  символом мужності і незламного прагнення до світла знань, набула широкого міжнародного визнання. Її відзначено престижними нагородами, серед яких премією Європейського парламенту ім. Сахарова. Вона була наймолодшою в історії домінантою на Нобелівську премію миру. 2013 року журнал Time включив її до списку 100 найвпливовіших людей світу.

«Я – Малала» переконає вас повірити у силу голосу особистості, яка надихає змінити світ…». Ці слова навряд чи можна сприймати як традиційну    рекламу книги обсягом понад 300 сторінок, у ній відображено незвичну біографію пакистанської дівчини, яка є одним із символів ХХІ століття.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
pt.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду