Бюро Al Jazeera в Багдаді закрили за порушення правил мовлення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Бюро Al Jazeera в Багдаді закрили за порушення правил мовлення
Про рішення Комісії з комунікацій та ЗМІ повідомляється на сайті Al Jazeera.
27 квітня Комісія повідомила Al Jazeera про відкликання ліцензії на роботу в Іраці. Причиною були названі порушення офіційного кодексу поведінки, а також норм та правил мовлення. Al Jazeera відкинула всі звинувачення щодо порушень профстандартів при висвітленні новин.
«Al Jazeera керується своїми редакційними принципами при висвітленні поточних подій в Іраці. Ми дотримуємося свого кодексу етики, а також найвищих професійних стандартів, і робили так з моменту запуску. Ми сподіваємося, що багдадське бюро зможе відновити роботу якнайшвидше, що відповідає принципу свободи преси, яка гарантується конституцією Іраку», – заявили представники Al Jazeera у своєму зверненні.
Рішення Комісії йде врозріз з обіцянками уряду Іраку захищати свободу слова, додали в міжнародній телекомпанії. Al Jazeera продовжить висвітлювати події в Іраку для своєї аудиторії по всьому світу.
У вересні 2015 року BBC повідомляло про плані розширити мовлення BBC Arabic Television, аби конкурувати з Al Jazeera. У 2014 році в Іраці закрили 44 медіа, у тому чилі «Голос Америки».
Раніше «Репортери без кордонів» відзначили, що за минулий рік наступ на свободу слова спостерігався по всьому світу. Щоправда, у Всесвітньому індексі свободи слова міжнародної організації RSF Україна посіла 107 місце серед 180 країн, а отже піднялася на 22 позиції. За даними «Репортерів», найбільш серйозно ситуація погіршилася в Латинській Америці, хоча більшість країн регіону все ж потрапили в першу сотню рейтингу свободи слова. Найбільш вільною організація вважає пресу Фінляндії, Нідерландів, Норвегії, Данії та Нової Зеландії, а найменш вільними - пресу Туркменістану, Північної Кореї та Еритреї.