В Азербайджані суд звільнив з-під варти засудженого за держзраду журналіста

В Азербайджані суд звільнив з-під варти засудженого за держзраду журналіста

15:17,
18 Березня 2016
1932

В Азербайджані суд звільнив з-під варти засудженого за держзраду журналіста

15:17,
18 Березня 2016
1932
В Азербайджані суд звільнив з-під варти засудженого за держзраду журналіста
В Азербайджані суд звільнив з-під варти засудженого за держзраду журналіста
Автори:
17 березня Апеляційний суд в м.Баку (Азербайджан) звільнив з-під варти журналіста газети «Дзеркало» Рауфа Міркадирова: 6 років колонії суворого режиму йому замінили на умовне покарання.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на адвоката журналіста Фуада Агаєва.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року суд у Баку засудив Рауфа Міркадирова у справі про державну зраду. Суд визнав його винним у шпигунстві на користь Вірменії.

Слідство стверджує, що з квітня 2008 року журналіст передавав спецслужбам Вірменії відомості «про суспільно-політичну та військову сфери Азербайджану».

Апеляційний суд постановив замінити Рауфу Міркадирову реальне покарання терміном 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму на умовне із застосуванням п'ятирічного випробувального терміну. Раніше захист пана Міркадирова клопотав про його звільнення з-під варти і зняття неприпустимих доказів.

Як писав MediaSapiens, за даними захисту в 2009 році на зустрічі з керівницею вірменського дослідницького центру «Регіон» Лаурою Багдасарян в Тбілісі Рауф Міркадиров погодився співпрацювати не з державними структурами Вірменії, а брати участь у проекті одного із західних дослідницьких інститутів щодо Південного Кавказу й підписав відповідний договір. Однак за логікою слідства, стверджує адвокат, переговори стосовно міжнародних грантових проектів неприйнятні й розцінюються як шпигунство.

Захист відкинув також інкриміноване Міркадирову звинувачення у тому, що 2008 року на конференції у Туреччині, організованій фондом Фрідріха Науманна, він висловив згоду із  позицією колишнього міністра національної безпеки Вірменії, нині відомого опозиціонера Давида Шахназаряна з проблеми Нагірного Карабаху. Однак при цьому не уточнюють, що його позиція стосовно статусу цього регіону по суті відповідала мадридським принципам врегулювання конфлікту, які підтримував офіційний Баку.

Адвокат Фауд Агаєв заявив,  що представлений у заяві Генпрокуратури й Служби безпеки  як «викривальний»  факт передачі Міркадировим жорстких дисків з інформацією не свідчить про  скоєння ним злочину, а підтверджує версію захисту про те, що спецслужби Вірменії здійснили спецоперацію, яка мала  на меті усунути Міркадирова, котрий «гідно висвітлював позицію Азербайджану з карабахського конфлікту».

Захисники не вбачають логіки у твердженні бакинських правоохоронних органів про те, що спецслужби Вірменії спочатку завербували Міркадирова в свої агенти, а потім здали.

Раніше адвокати відзначали, що Міркадиров міг стати жертвою геополітичних ігор. Перед арештом він жорстко критикував уряд Реджепа Таїпа Ердогана за придушення у Туреччині демократичних свобод і обмеження свободи в Інтернеті та керівництво Росії через війну проти України й анексію Криму. Азербайджанський   журналіст опублікував на цю тему ряд статей, остання з яких -«Бэтмен, Спайдермен и “зеленые человечки”. «За  велінням Путіна, - застерігав Міркадиров, - вони можуть з'явитися у будь-якій точці пострадянського простору».

Адвокати наголошували в спільній заяві, що Європейський суд з прав людини неодноразово визнавав порушення Азербайджаном статей Європейської конвенції прав і свобод людини стосовно презумпції невинуватості.

18 квітня 2014 року Рауфа Міркадирова затримала у Туреччині поліція, а 21 квітня бакинський суд санкціонував арешт депортованого журналіста. Підсудний вважає, що у ході цьогорічного квітневого візиту до Баку прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан погодився із вимогою азербайджанської влади стосовно його екстрадиції.

Правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що Міркадирова «покарали за висловлення поглядів». А «Репортери без кордонів» минулого тижня назвала журналіста «останньою жертвою полювання на відьом щодо критиків режиму президента Ільгама Алієва».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
nash-sport.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду