Активісти закликають підписати лист протесту щодо вбивства Рубена Еспіноси та інших журналістів у Мексиці
Активісти закликають підписати лист протесту щодо вбивства Рубена Еспіноси та інших журналістів у Мексиці
«Сьогодні свобода слова під загрозою, а Рубен став чотирнадцятим журналістом, якого вбили в південному штаті Веракрус, губернатор якого відкрито погрожував репортерам. Практично жоден з цих злочинів не був розкритий», - йдеться у заяві глобальної інтернет-спільноти активістів Avaaz.
Однак випадок з Рубеном змусив вийти на вулиці маси людей, а також викликав вибухову реакцію в національних та світових ЗМІ. Після цього Гаель Гарсія Берналь, Салман Рушді, Крістіан Амампур та сотні журналістів, письменників та артистів підписали відкритий лист, у якому закликали до справедливого розслідування вбивств мексиканських журналістів, яких позбавили життя через те, що вони виконували свою роботу.
Спільнота закликає підписати лист протесту до прокурора Мехіко Родольфа Ріоса Гарзе, прокурора з боротьби зі злочинами проти свободи слова Рікардо Найере та президента Мексики Енріке Пенья Ньєто.
«Ми вимагаємо проведення всеохопного і незалежного розслідування вбивства в Мехіко журналіста Рубена Еспіноси, правозахисника Надії Віри, а також трьох жінок. Окрім того, має бути негайно проведене розслідування стосовно губернатора штату Веракрус Хавьєра Дуарте. Ми також закликаємо вас терміново переглянути наявні процедури захисту життя журналістів і без зволікань пообіцяти гарантувати і охороняти свободу слова у Мексиці!»
Нагадуємо, що в березні мексиканська журналістка Кармен Арістегі (Carmen Aristegui) заявила, що її колишній роботодавець намагався завадити висвітлювати скандал довкола президента країни.
Також у липні організація The Press Emblem Campaign (PEC) зареєструвала збільшення числа убитих журналістів у світі на 7%. За даними PEC, з січня по червень в 24 країнах був убитий 71 журналіст. При цьому, Україна в списку займає 7 місце за кількістю загиблих співробітників ЗМІ. Серед трьох країн Центральної Америки, які найбільше постраждали від насильства щодо ЗМІ, лідирує Мексика - 4 вбитих журналісти.