У Баку суд продовжив слухання справи журналістки Ісмаїлової

У Баку суд продовжив слухання справи журналістки Ісмаїлової

11:10,
19 Серпня 2015
2417

У Баку суд продовжив слухання справи журналістки Ісмаїлової

11:10,
19 Серпня 2015
2417
У Баку суд продовжив слухання справи журналістки Ісмаїлової
У Баку суд продовжив слухання справи журналістки Ісмаїлової
Автори:
У столиці Азербайджану Баку суд відновив слухання справи журналістки Хадіджі Ісмаїлової, заарештованої вісім місяців тому.

Про це повідомляє Радіо Свобода

Її мати, Ельміра Ісмаїлова, повідомила журналістам під час перерви в судовому засіданні 18 серпня, що судовий процес є «брехнею від початку до кінця».

Вона сказала, що суд вже відхилив кілька клопотань захисту, зокрема клопотання про свідчення в залі суду людей, які зареєстровані як свідки.

39-річну Ісмаїлову, яка співпрацює з Радіо Свобода, звинувачують в ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні повноваженнями.

Сторона захисту й міжнародні правозахисні організації стверджують, що звинувачення щодо журналістки є політично мотивованими і їх можна вважати розплатою за розслідування фінансових операцій, здійснених президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим та членами його родини.

Журналістка отримала нагороди за висвітлення корупції в Азербайджані. За час ув’язнення заклики щодо звільнення Ісмаїлової розміщували провідні світові медіа.

15 травня головний редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Ненад Пеїч сказав, що ув’язнення Ісмаїлової «не має нічого спільного з якимсь її правопорушенням – воно має на меті змусити Хадіджу і Радіо Свобода замовкнути, і ніщо інше».

Також на початку травня неурядова організація ПЕН-центр у Нью-Йорку заочно вручила Хадіджі Ісмаїловій нагороду як в’язневі сумління.

Нагадуємо, що арабська служба RFE/RL в Іраку востаннє вийшла в ефір 31 липня. Усі програми та співробітники переходять до іракської редакції радіо MBN (Radio Sawa Iraq), аби забезпечити аудиторію ширшим спектром новин та інформаційних програм, які стосуються Іраку. Вони також доповнять програми Al-Hurra TV Iraq, що входить до MBN (Al-Hurra TV & Radio Sawa).

Як писала «Телекритика», у квітні 2007 в Іраку вбили журналістку Radio Free Iraq Хамаїль Мухсін Халаф. Її тіло знайшли в Багдаді. За інформацією іракських правоохоронців, журналістку вбили пострілом у голову. На тілі покійної були рани. Їй не раз погрожували невідомі особи.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Хадіджі Ісмаїлова, russian.eurasianet.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду