Міжнародні медіаорганізації засуджують намагання самопроголошеної влади Криму обмежити висвітлення референдуму
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Міжнародні медіаорганізації засуджують намагання самопроголошеної влади Криму обмежити висвітлення референдуму
МФЖ та ЄФЖ вважають «сміховинно короткий» термін для подання медіа заявок на акредитацію «нереальним і безглуздим». Через висунуті вимоги її «просто неможливо отримати вчасно».
«Це очевидна закулісна спроба місцевої кримської влади підірвати показ у ЗМІ майбутнього референдуму, – заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha). – Передусім, короткий одноденний термін для оформлення заявок сміховинний. Йдеться про спробу втягнути журналістів у бюрократичну тяганину без жодних сподівань дотриматися дедлайну».
«Наслідок цього викликає глибоку стурбованість медіа, які мають намір висвітлювати референдум, – наголошує він. – Це означатиме, що журналісти змушені будуть працювати нелегально, без акредитації. Ця акція може наражати на ризик їхню безпеку у регіоні, де останніми днями чимало репортерів вже зазнали нападів і стали жертвами жорсткого ставлення».
Президент ЄФЖ Могенс Блічер Бьєррегард (Mogens Blicher Bjerregård) наголошував у заяві на необхідності «скасування» обмежень у висвітленні медіа референдуму та на його відкритому показові.
Самопроголошений місцевий уряд та Верховна Рада АРК, нагадують медіаорганізації, опублікували 12 березня на своєму сайті заяву, в якій йшлося, що заявки на акредитацію ЗМІ повинні подавати у прес-центр Верховної Ради АРК до 13 березня з використанням будь-яких засобів зв'язку на офіційному бланку медіа за підписом керівника і з печаткою». Крім того, висувалася вимога дотримання ряду жорстких процедур.