Іранську журналістку та правозахисницю Нарджес Мохаммаді знову заарештували

Іранську журналістку та правозахисницю Нарджес Мохаммаді знову заарештували

09:41,
8 Травня 2015
2354

Іранську журналістку та правозахисницю Нарджес Мохаммаді знову заарештували

09:41,
8 Травня 2015
2354
Іранську журналістку та правозахисницю Нарджес Мохаммаді знову заарештували
Іранську журналістку та правозахисницю Нарджес Мохаммаді знову заарештували
Автори:
Агенти іранського Міністерства розвідки і національної безпеки арештували й доправили до Евінської тюрми журналістку, віце-президента і речницю забороненого Центру захисту прав людини Нарджес Мохаммаді (Narges Mohammadi). Вона відбуватиме там новий судовий вирок – шестирічне ув'язнення.

Про це з ексклюзивних джерел дізналися «Репортери без кордонів» (RSF).

Cайт медіаорганізації пише: як соратниця очолюваної лауреаткою Нобелівської премії миру Ширін Ебаді (Shirin Ebadi) правозахисної організації вона неодноразово зазнавала репресій.

RSF описує обставини судових і тюремних переслідувань Нарджес Мохаммаді.

У червні 2010 року її арештували у власній оселі. Внаслідок  жорсткого тиску під час допитів Нарджес перенесла нервовий зрив. У липні її тимчасово звільнили. Вона стаціонарно лікувалася від паралічу м'язів.

Однак два місяці потому її позбавили волі на 11 років за «змову проти Ісламської Республіки», «пропаганду проти влади» та «співпрацю з Центром захисту прав людини».

У березні 2011-го апеляційний суд скоротив  термін до шести років. 

Нарджесу арештували й перевели до горезвісної Евінської в'язниці.

У серпні 2012-го у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я її звільнили з тюрми під заставу еквівалентну близько 480 тис. доларів.

Однак це не врятувало Нарджес від переслідування суддів та агентів шпигунського відомства.

У червні 2014-го прокурор викликав її  до штаб-квартири в Евінській в'язниці й оголосив, що їй заборонено виїжджати за межі Ірану.

У травні ц.р. Тегеранський революційний трибунал зажадав від  опозиціонерки  відповіді на висунуті проти неї  звинувачення щодо «акцій проти національної безпеки й пропаганди проти влади» та участі у кампаніях проти смертної кари й проти безкарності в Ірані.

Винесений Нарджес Мохаммаді новий  вирок, відзначає RSF, викликав резонанс у країні та за її межами.

Її соратники влаштували сидячий страйк біля Евінської тюрми, де вона перебуває знову. Засновниця і президент забороненого 2006 року Центру захисту прав людини Ширін Ебаді звертається до ООН із закликами домогтися її звільнення.

43-річна випускниця Міжнародного університету імама Хомейні Нарджес Мохаммаді має науковий ступінь з фізики та є професійним інженером. Однак ще у студентські роки вона займалася громадською роботою, публікувала статті  на підтримку прав  жінок. Як журналістка працювала у декількох реформістських газетах і опублікувала книгу політичних есеїв «Реформи, стратегія і тактика»  (The reforms, the Strategy and the Tactics).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Нарджес Мохаммаді, persianhub.tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду