Стартувала глобальна кампанія, присвячена загиблим та ув’язненим у Сирії журналістам
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Стартувала глобальна кампанія, присвячена загиблим та ув’язненим у Сирії журналістам
Про це повідомив нью-йоркський Комітет захисту журналістів (CPJ).
Кампанія збіглася у часі з четвертою річницею початку у Сирії народного повстання проти диктаторського режиму Башара Асада, що переросло у затяжну й криваву війну.
Під час проведення кампанії за допомогою Твіттера будуть поширюватися імена журналістів, убитих за час конфлікту.
КЗЖ розповсюджуватиме їх зі свого близькосхідного Twitter-аккаунту – @cpjmena.
Список такий довгий, що повністю опублікувати його у твітах займе понад 4 години, з розрахунку: одна година на кожний рік кровопролитного конфлікту.
Серед убитих – сирійські та закордонні журналісти, новачки й ветерани, штатні репортери й фрілансери, чоловіки та жінки. Вони загинули, потрапивши під приціл збройних сил режиму та опозиції, які однаково бояться вільного потоку інформації.
У перші дні драматичних подій, відзначає КЗЖ, ніхто не передбачав яких масштабів досягне ескалація у цій близькосхідній країні та у регіоні і як вона вплине на журналістів.
Чотири роки потому відомо: висвітлюючи сирійський конфлікт, якому не видно кінця, загинув щонайменше 81 репортер.
Відколи з 1992 року КЗЖ почав вести повний облік убитих журналістів, країна посідає друге місце за кількістю вбивств медійників після Іраку. Однак нині Сирія швидко й драматично наздоганяє його.
КЗЖ пояснює: щоб віддати шану пам’яті журналістів, загиблих у Сирії, потрібно стежити за твіттер аккаунтами @cpjmena та за #HowManyMore і поширювати їхні повідомлення.
Щоб оприлюднити заклик звільнити десятки журналістів, захисників прав людини та працівників гуманітарних організацій, ув’язнених чи викрадених у близькосхідній країні, слід приєднатися до кампанії Thunderclap campaign, організованої коаліцією Free Syrian Voices.
Щоб долучити свій голос до заклику покінчити з насильством проти журналістів і з сирійським конфліктом, слід приєднатися до розпочатої ООН кампанії #WhatDoesItTake.