«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів Франції підписати декларацію про свободу слова
«Репортери без кордонів» закликають релігійних лідерів Франції підписати декларацію про свободу слова
Вони звернулися до хранителів культових об’єктів усіх релігій з проханням підписати відозву про свободу слова, повідомив сайт медіа-організації.
«Ніхто не може нав'язувати свій священний культ іншим, - йдеться в ній. - Кожен має право висловлювати критичне, навіть нешанобливе, ставлення до будь-якої системи політичної думки - філософської чи релігійної».
Ключове завдання - встановити тісний зв'язок між свободою слова та свободою релігії, запобігати спокусі обмежувати свободу слова і за підтримки релігійних провідників сприяти посиленню тиску на тих, у кого двозначні наміри.
На прес-конференції, що відбулася 3 лютого у паризькому палаці Броньяр, генеральний секретар RSF Крістоф Делуар (Christophe Deloire) заявив: «Випуск після трагедії з Charlie Hebdo числа часопису з написом «усе прощається» викликав суперечливу реакцію у світі та у Франції. Вона засвідчує важливість чіткого меседжу на захист свободи слова. Демократичне суспільство, плюралістичне й толерантне за своєю сутністю, передбачає щоб громадська дискусія не обмежувалася».
Прихильник декларації президент Обсерваторії секуляризму (l’Observatoire de la laïcité) Жан-Луї Б’янко (Jean-Louis Bianco) стверджує: «Ця важлива відозва нагадує, що свобода совісті та релігії тісно взаємозв’язані і доповнюють одна одну. Їх об’єднує світський підхід, оскільки дає можливість висловлювати будь-яку думку чи переконання у межах свободи іншого».
RSF звернулася за підтримкою до представників провідних релігійних організацій: Французької ради мусульманського культу (CFCM), Федерації протестантів (la Fédération protestante), Спілки буддистів Франції (l’Union bouddhiste de France) та зажадала колективної відповіді від Конференції хранителів культів у Франції (la Conférence des responsables de culte en France), до складу якої входять Конференція єпископів Франції (Conférence des évêques de France) та Асамблея ортодоксальних єпископів Франції (l’Assemblée des évêques orthodoxes de France).
Деякі з духовних осіб, відзначає RSF, вже підписали декларацію, інші висловили підтримку.
Створено комітет на підтримку декларації за свободу слова, до складу якого входять відомі правозахисники, соціологи, юристи, психоаналітики, історики, журналісти.
Наступне зібрання, на якому виступить генсек RSF, відбудеться 11 лютого.
Хранителі об’єктів культу зможуть надіслати свої підписи під декларацією поштою або в електронному вигляді.
Щоб акція була успішною, «Репортери без кордонів» розповсюджуватимуть її контент у виданнях загальнонаціональної та регіональної преси. Для сприяння ініціативі медіа-організація створює мережу кореспондентів у регіонах.