Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів
Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів
Суд провінції Хунань виніс вирок бізнесмену-блогеру Донгу Рубіну (Dong Rubin – 6 з половиною років за ґратами і штраф на суму 350 тисяч юаней (близько $56 тис.), повідомила Associated Press.
Його колегу - генерального менеджера консалтингової компанії Ху Пенга (Hou Peng), засуджено до 3-річного тюремного ув’язнення з відстрочкою виконання вироку. На нього накладено штраф 50 тисяч юаней (близько $8 тис.).
Як інформувало Сіньхуа, обох їх визнано винними у «незаконних бізнес-операціях» та у «фабрикації й розповсюдженні через мережу чуток з метою отримання економічної вигоди».
Докладно торкаючись цієї справи, International Business Times відзначає, що Донг Рубін відомий 50 тисячам своїх онлайн-прихильників під псевдонімом Bianmin. Він вів непримиренні суперечки з чиновниками у південно-західній провінції Юнань з різних проблем – від екологічної безпеки до поліцейської жорстокості.
Його блог набув широкої популярності серед інакодумців. 2009 року він критикував її дії у справі 24-річного Лі К’ямінга (Li Qiaoming), який помер від важких травм голови під час перебування під вартою у поліції.
Правоохоронці стверджували, нібито інцидент стався «коли ув'язнені гралися у схованки». Однак повідомлення Рубіна викликало хвилю обурення по всій країні, а тиск на владу змусив її провести внутрішнє розслідування інциденту.
Рубін популярний також серед інакодумців своєю відвертою позицією зі спірних національних питань.
Впроваджений минулого року в Китаї закон щодо «розповсюдження чуток» передбачає винесення судових вироків особам, які 500 разів розміщували в інтернеті «наклепницькі» повідомлення або ж чиї повідомлення переглядалися 5 тисяч разів.
Погром в інтернеті був спрямований передусім проти декількох відомих критиків комуністичної влади, зокрема, проти китайсько-американського мільярдера-блогера Чарльза Сюе (Charles Xue), якого торік арештували.
У рамках нової масштабної кампанії покарання від комуністичної влади як «розповсюджувачі чуток» онлайн зазнали вже близько 40 блогерів.