В Афганістані вперше цього року вбили журналіста

В Афганістані вперше цього року вбили журналіста

14:32,
20 Січня 2015
2353

В Афганістані вперше цього року вбили журналіста

14:32,
20 Січня 2015
2353
В Афганістані вперше цього року вбили журналіста
В Афганістані вперше цього року вбили журналіста
Автори:
У східній афганській провінції Нангархар убили 20-річного журналіста Акіла Мохаммеда Вакара (Aqil Mohammad Waqar).

Про це повідомила Міжнародна організація журналістів (IFJ).

Акіла Мохаммеда Вакара застрелили на весіллі, де він був присутній як гість.

Жодна організація не взяла на себе відповідальності за скоєний злочин.

Головний редактор місцевого Speenghar Radio Шір Багадур  Гемат (Shir Bahadur Hemat) вважає, що вбивство було скоєно у зв’язку з професійною діяльністю загиблого.

Останнім часом Акіл працював на радіостанції репортером, а до цього – ведучим гострої соціально-політичної програми «Люди й  чиновники».

В.о. директора Азійсько-Тихоокенського відділу МФЖ Джейн Вортінгтон (Jane Worthington) заявила: «Свобода преси та безпека журналістів залишається в Афганістані серйозним викликом медійній спільноті».

Вона нагадала, що минулий рік, що збігся у часі з президентськими виборами, був «жахливим» для репортерів. У круговерті безперервних війн, політичного протистояння та заворушень загинуло 9 медійників.

Речниця наймасовішої у світі  професійної організації журналістів закликала нову владу Афганістану вжити заходів, щоби перервати 2015 року зловісну тенденцію у медіасфері.

«Репортери без кордонів» (RSF) відзначають: уряд, очолюваний новим президентом Афганістану  Ашрафом Гані (Ashraf Ghani), вжив важливих заходів на захист свободи інформації.

В країні скасовано комісію з розслідування медійних злочинів, ухвалено закон про доступ до інформації. Новий закон про пресу передбачає створення регуляторного органу у цій сфері. Однак терор Талібану, що тримає на прицілі журналістів, важко подолати.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду