Комітет захисту журналістів опублікував річну доповідь про ув’язнення медійників
Комітет захисту журналістів опублікував річну доповідь про ув’язнення медійників
Про це йдеться у спеціальній доповіді, опублікованій сьогодні на сайті CPJ.
Країною із найбільшою кількістю ув’язнень медійників у 2014 році став Китай.
Загалом Комітет захисту журналістів зафіксував 220 ув’язнень репортерів, що на 9 випадків більше, ніж торік.
Цьогорічний звіт демонструє другий за кількістю ув’язнень журналістів показник, відколи CPJ почав готувати такі доповіді у 1990-му.
Міжнародна організація підкреслює, що нинішні дані свідчать про відродження авторитаризму у таких країнах як Китай, Ефіопія, М’янма та Єгипет.
СPJ зазначає, що Китай та Іран, узяті вкупі, утримують за ґратами третину всіх позбавлених свободи журналістів у світі. В Китаї торік кількість медійників, які сидять у в’язниці, за рік зросла із 32 до 44. Організація наголошує також на тому, що офіційний Пекін започаткував нові «інструкції», які визначають перелік дозволених та заборонених тем, а також почав відмовляти у візах міжнародним журналістам.
Попри те, що в Ірані загальна кількість ув’язнених медійників, у порівнянні з минулими роками, зменшилася (30 проти 35 у 2013 та 45 – у 2012), ситуація не особливо покращилася. У липні з-за ґрат звільнили лауреата Міжнародної премії СPJ за свободу преси Сіамака Гадері. Однак того ж місяця ув’язнили репортера The Washington PostДжейсона Резаяна.
До десятки найбільших «тюремників» журналістів потрапили також Еритрея, Ефіопія, В’єтнам, Сирія, Єгипет, М’янма, Азербайджан і Туреччина.
До списку ув’язнених журналістів Комітет захисту журналістів вносить лише тих медійників, які утримуються у держаних тюрмах. До нього не включають тих репортерів, яких утримують в неволі неурядові угруповання.