В Азербайджані як вірменського шпигуна  арештували журналіста Рауфа Міркадирова

В Азербайджані як вірменського шпигуна арештували журналіста Рауфа Міркадирова

00:00,
22 Квітня 2014
1465

В Азербайджані як вірменського шпигуна арештували журналіста Рауфа Міркадирова

00:00,
22 Квітня 2014
1465
В Азербайджані як вірменського шпигуна  арештували журналіста Рауфа Міркадирова
В Азербайджані як вірменського шпигуна  арештували журналіста Рауфа Міркадирова
Власний кореспондент незалежної російськомовної газети у Туреччині «Айна-Зеркало» Рауф Міркадиров (Rauf Mirkadyrov) потрапив під досудовий арешт із серйозними наслідками. Про це із посиланням на управління з тяжких злочинів Генеральної прокуратури Азербайджану повідомило «Радіо Азадлиг».

Генпрокуратура Азербайджану поширила офіційну інформацію, в якій повідомляється, що Рауфа Міркадирова звинувачують у завданні шкоди суверенітету, державній безпеці, територіальній цілісності  та обороноздатності Азербайджанскої Республіки.

Згідно з повідомленням, з квітня 2008 року журналіст був завербований спецслужбами Вірменії до таємного  співробітництва, неодноразово зустрічався з її агентами у Вірменії, Грузії й Туреччині, передавав відомості про суспільно-політичну та військову ситуацію в країні. Крім того, у Генпрокуратурі стверджують, що Міркадиров повідомляв інформацію, що була державною таємницею, надавав знімки та схеми для використання з метою ворожої діяльності проти Азербайджану.

Проти Міркадирова вже порушено кримінальну справу за статтею 274 – «державна зрада». За нею йому загрожує довічне ув’язнення. За рішенням суду журналіста утримують у СІЗО Міністерства національної безпеки.

Напередодні Рауфа Міркадирова депортували з Туреччини. Як повідомив сайт «Кавказский узел», Міркадирова разом з дружиною і дитиною 18 квітня висадили з автобуса в Анкарі поліцейські. Заявили, що термін їхнього перебування у Туреччині закінчився. «Ми показали документи, які свідчили, що маємо право проживати в країні до кінця року», - заявила вона. Однак, як виявилося, цей дозвіл вже було скасовано: Журналіста доправили до поліцейського відділку і того ж дня – примусово, без родини, авіарейсом Анкара-Баку.

В аеропорту імені Гейдара Алієва він не вийшов на зустріч з колегами, які його чекали. В азербайджанській авіакомпанії AZAL журналістам заявили, что пасажир на прізвище Міркадиров не зареєстрований. Прикордонна служба аеропорту засвідчила, що такий пасажир не приходив у них контроль.

Підтвердилося побоювання Міркадирова, висловлене раніше у телефонній розмові з колегою Зауром Байрамлі (Zaur Bayramli). Тоді він сказав,  що відразу після квітневого візиту прем’єр-міністра Реджепа Таїпа Ердоґана в Баку у нього «виникли проблеми» з турецькою владою. Журналіст, який прожив у Туреччині 3 роки, вважав, що Ердоган погодився із вимогою азербайджанської влади  стосовно його екстрадиції.

Директор бакинського Інституту війни й миру (the Institute of War and Peace) Емін Гусейнов (Emin Guseynov) характеризує Рауфа Міркадирова як «знаного журналіста з ліберальними поглядами, який постійно критикує порушення прав людини  в Азербайдані, Туреччині та інших країнах. Він відомий також як експерт з міжнародних та регіональних проблем та конфліктних ситуацій».

 

Щойно Міркадиров опублікував в «Зеркале» статтю «Бэтмен, Спайдермен и “зеленые человечки”», в якій жорстко розкритикував агресію Росії проти України та проаналізував її вплив на становище на Південному Кавказі. «За велінням Владіміра Путіна, - застерігає азербайджанський журналіст, - вони можуть з’явитися у будь-якій  точці пострадянського простору.

 

Адвокат арештованого журналіста Рауф Агаєв (Rauf Agayev) заявив, що його підзахисний вважає висунуті проти нього звинувачення необґрунтованими  і відмовляється давати свідчення.

Він не виключає, що у слідчих можуть бути знімки та відеокадри Міркадирова, який сидить за одним столом з вірменськими представниками. «Однак він не міг володіти інформацією, що становить державну таємницю» - наголосив правник.

У справі, схоже, фігуруватиме як співробітниця вірменських спецслужб Лаура Багдасарян. Насправді ж вона представляє вірменське громадянське суспільства і з 2001 року здійснює спільний проект з  Інститутом миру і демократії Азербайджану. Тож переслідувати  відомого журналіста на основі подібних звинувачень «безглуздо», наголошує захисник Рауфа Міркадирова.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Рауф Міркадиров, radioazadlyg.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду