Журналістка ZIK Надія Бурдей отримала європейську премію за розслідування

Facebook

Про це повідомляє сайі CEI.

Албанська журналістка, редактор Балканської розслідувальної мережі (BIRN) Александра Богдані (Aleksandra Bogdani) стала переможцем у серії «Професійних журналістів» за її загальні досягнення. Пані Богдані протягом багатьох років готувала складні матеріали про торгівлю людьми, організовану злочинність та жорстоке поводження з дітьми, корупцію та національну безпеку.

«Богдані особливо вразила журі мужністю, яку проявила як жінка, готуючи серію з шести глибоких матеріалів про мережу вербувальників, які посилають сотні албанських мусульман брати участь у громадянській війні в Сирії як джихадистів для ІДІЛ і Фронту ан-Нусра», - йдеться в повідомленні.

Надію Бурдей відзначили в секції «Молоді професійні журналісти».

«Надію Бурдей з України нагороджено як перспективного молодого журналіста, який слідував високим професійним стандартам в складних умовах, в яких ці стандарти не є поширеними. Працюючи в щотижневій розслідувальній телепрограмі "Наші гроші" каналу ZIK, яка фокусується на корупції в державних закупівлях і зловживанні владою, Бурдей повідомила про конфлікт інтересів між бізнесом і політикою, які залишаються важливою темою в Україні. Зокрема, її нещодавнє розслідування про незаконно здобуте і приховуване майно заступника міністра внутрішніх справ України призвело до відставки чиновника», - йдеться в повідомленні організаторів премії.

Нагадаємо,  йдеться про розслідування «Наших грошей» про високопосадовців МВС і, в тому числі, про будинок колишнього заступника міністра Сергія Чеботаря, побудований у заповідній зоні на околиці села Лісники на Київщині. Коли знімальна група з Надією Бурдей прибула туди 28 квітня, на неї брутально напали. 13 травня Сергій Чеботар подав у відставку з посади заступника міністра внутрішніх справ.

В Бухаресті переможницям – Александрі Богдані та Надії Бурдей – уже офіційно вручили премії (4 тис. та 1 тис. євро відповідно).  

Особливою нагородою журі конкурсу відзначило чорногорських журналістів Мірко Бошковича, Владо Отасевича та Ану Коматіну за внесок у розвиток розслідувальної журналістики в країні.

Усього цього року в конкурсі взяли участь 25 номінантів з восьми країн.  

До незалежного журі увійшли досвідчені журналісти та редактори, також керівники журналістських організацій: Бесар Лікмета (Besar Likmeta) з Албанії, Саша Лекович (Saša Leković), Лука Заноні  (Luka Zanoni) з Італії, Марина Констаніною (Marina Constantinoiu) з Румунії (Romania), Павел Пєньонжек (Paweł Pieniążek) з Польщі, який висвітлює конфлікт в Україні.  

Нагадаємо, минулого року перемогу в премії CEI SEEMO також здобули жінки: сербська журналістка Бранкіца Станкович (Brankica Stanković) у номінації «Професійні журналісти» та боснійські репортерки Садета Фішич (Sadeta Fišić), Йована Кияїч (Jovana Kljajić) і Майда Салканович (Maida Salkanović) у номінації «Молоді професійні журналісти» (Young Professional Journalists).

Особливою нагородою журі конкурсу відзначило Анну Бабінець – українську репортерку і координатора агенції журналістських розслідувань Slidstvo.Info, відомої викриттям корупції в Україні. 

comments powered by Disqus