Українська журналістка Анна Бабінець отримала престижну європейську премію за журналістські розслідування

Українська журналістка Анна Бабінець отримала престижну європейську премію за журналістські розслідування

00:00,
3 Жовтня 2014
6561

Українська журналістка Анна Бабінець отримала престижну європейську премію за журналістські розслідування

00:00,
3 Жовтня 2014
6561
Українська журналістка Анна Бабінець отримала престижну європейську премію за журналістські розслідування
Українська журналістка Анна Бабінець отримала престижну європейську премію за журналістські розслідування
Цьогорічними лауреатами премії за журналістські розслідування від Центральноєвропейської ініціативи (CEI)  та Медіаорганізації Південно-Східної Європи (SEEMO) стали жінки. Нагороду отримають сербська та боснійська репортерки. Особливої відзнаки удостоїли  українську журналістку Анну Бабінець».

Група країн Центральної та Східної Європи - Центральноєвропейська ініціатива (CEI), Медіаорганізація Південно-Східної Європи у партнерстві з німецьким  політичним фондом Конрада Аденауера (KAS), оголосили імена цьогорічних лауреатів нагороди за видатні заслуги у розслідувальній журналістиці (CEI/SEEMO Award for Outstanding Merits in Investigative Journalism), повідомив віденський Міжнародний інститут преси (IPI).

Ними стали Бранкіца Станкович (Brankica Stanković) у номінації «Професійні журналісти» та Садета Фішич (Sadeta Fišić), Йована Кияїч (Jovana Kljajić) і Майда Салканович (Maida Salkanović) у номінації «Молоді професійні журналісти» (Young Professional Journalists).

Бранкіцу Станкович нагородили за професійні здобутки та за виявлену нею велику прихильність до журналістських розслідувань за дуже складних особистих обставин. Народжена 1975 року у Белграді, вона працювала репортеркою  на TV B92 та редактором програми Insajder. Вона проводила розслідування і підготувала чимало матеріалів з проблем, що стосуються останніх соціально-економічних і політичних подій у Сербії  та розкривають злочинну діяльність, корупцію, зв'язки між мафією, політикою і бізнесом.

Із грудня 2009 року, після отримання численних погроз убивством, Станкович перебуває під захистом поліції

Попри несприятливі обставини, вона продовжує займатися журналістськими розслідуваннями, докопуючись правди про владу й корупцію у Сербії.

2013 року TVB92 опублікував її автобіографію Insajder: Moja priča  (Insider: My Story). Нині Станкович займається ще й тренінгами, освітньою роботою, ділиться знаннями й особистим досвідом.

Садета Фішич, Йована Киячич та Майда Салканович відзначені нагородами за спільне розслідування «Дорога платня за дах над  твоєю головою». Журі зауважує, що цих троє молодих репортерок торкнулися чутливої проблемної теми – жорстокого  поводження з дітьми у прийомних сім'ях. Виявили при цьому мужність і ретельність,  продемонструвавши сильні навички слідчих і дослідників.

Публікація цієї історії була дуже резонансною, журналісткам погрожували. Тим не менш вони вирішили не припиняти розслідування і нині його продовжують. 

Садета Фішич народилася 1988 року, її колеги Йована Кияїч та Майда Салтанович – 1991-го. Вони працюють у Центрі журналістських розслідувань (CIN) у столиці Боснії і Герцеговини  Сараєво.

Станкович і команда журналістів CIN отримають нагороди від Центальноєвропейсьої ініціативи (відповідно, €4 тис. і €1 тис.) на форумі SEEMO «ЗМІ у Південно-Східній Європі: недостатньо чи забагато інформації?», що відбудеться 16-17 жовтня у Скоп'є (Македонія).

Особливою нагородою журі конкурсу відзначило Анну Бабінець – українську репортерку і координатора агенції журналістських розслідувань Slidstvo.Info, відомої викриттям корупції в Україні. Вона вела репортажі з передової на київському Євромайдані. Журі високо оцінило її мужність у професійній роботі, виявлену під час найбільш жорстоких протистоянь.

Цього року у конкурсі взяли участь 38 номінантів із 14 країн.

Їхні роботи оцінювали три інституції під егідою Олівера Вуйовича (Oliver Vujović - (SEEMO), Барбари Фабро (Barbara Fabro – CEI) та Крістіана Шпара (Christian Spahr – медіапрограма фонду Конрада Аденауера  SEEMO). Експертні оцінки надавали члени журі та репортери-розслідувачі із Албанії, Хорватії й Румунії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Анна Бабінець, life.pravda.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду