Держкомтелерадіо занепокоєний русифікацією телерадіопростору

ukrtvoru.info

Тенденцію до зменшення вживання української мови підтвердив моніторинг ефіру 10 найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, який провів громадянський рух «Відсіч». За результатами моніторингу, частка української мови у вітчизняному телевізійному ефірі 07.11.2015 (день проведення моніторингу) становила 23%, у червні вона складала 28%. Тобто за п’ять місяців ця частка зменшилася на п’ять відсоткових пунктів. Громадські активісти вимагають не використовувати телебачення для подальшої русифікації України.

«Засоби масової інформації, особливо телебачення і радіо, є сьогодні одним із найдієвіших важелів державної мовної політики, - наголосили в Держкомтелерадіо. – Зменшуючи українську мову в ефірі, працівники телебачення і радіо свідомо або несвідомо демонструють суспільству легковажне ставлення до державної мови як одного з найважливіших чинників національної самобутності Українського народу, гарантії його національно-державної суверенності».

Держкомтелерадіо закликало керівників телерадіокомпаній усіх форм власності «прислухатись до громадської думки і власного сумління» та зробити все від себе залежне, щоб у вітчизняному телерадіоефірі українська мова дійсно мала статус державної.

comments powered by Disqus