«1+1» провів розслідування про взуття Саакашвілі

Шляхи «1+1» несповідимі, й інколи нам здається, що ніхто в «ТСН» не знає, за яким принципом відбираються новини для їх випусків. Після Instagram-розслідування про день народження, розслідування про сімейне життя постраждалої у ДТП, розслідування про дітей сепаратистів та розслідування про чупакабру телеканал випустив новий хіт: розслідування про черевики на даху.

20 березня ведуча Юлія Бориско анонсує сюжет: «Взуття на даху. Напівдетективну історію підкинула "ТСН" світська левиця Світлана Вольнова. На даху будинку, куди у грудні видирався й з якого ледь не зірвався Михайло Саакашвілі, залишились дорогі англійські мешти 47 розміру. У Саакашвілі спочатку натякнули, що це його, але згодом дали задній хід». Отже, підсумуємо: три з половиною хвилини у прайм-таймі загальнонаціональних новин заслужили черевики, які тільки, ймовірно, три місяці тому забув на даху політик. Цей сюжет погіршує його неактуальність: оригінальному допису Вольнової на момент виходу матеріалу виповнилося вже шість днів.

Починається «новина» із візиту «ТСН» до Світлани Вольнової, яка в сюжеті виконує роль чи то екстрасенса чи то Шерлока Холмса, адже описує особистість власника взуття за самими черевиками:«Стоптанность вот здесь говорит о том, что человек обладает небольшой долей ответственности, и иногда может ее переложить на других. Но в то же время он решителен, он быстро принимает решения, он артистичен, он умеет и обладает ораторским искусством, он умеет зажигать толпу».

«Єдиний рішучий, артистичний чоловік, який останніми місяцями запалював на цьому даху, - Михайло Саакашвілі», - підсумовує кореспондент Олександр Загородній. Крім нього, як заявляють журналісти, на даху за цей час бували лише співробітники СБУ та ЖЕКу, що або мають спецвзуття, або просто не можуть дозволити собі лофери за 15 тисяч гривень. Звідки в «1+1» такий список відвідувачів - невідомо. Якщо там побувала Світлана Вольнова та журналісти, хіба не міг на «історичний» дах за три місяці піднятися хто завгодно?

За коментарем в «1+1» звернулися й до самого екс-губернатора:«Помічниця під час листування спочатку натякає: Саакашвілі полюбляє лофери з Британії.Але потім сам Міхо все жартівливо заперечує. Він не Попелюшка, черевичка не губив. І уточнює, у нього не 45, як писала Вольнова, а 47 розмір ноги». І хоч політик свою причетність до взуття прямо спростовує, журналісти роблять нове відкриття, яке, імовірно, змусить глядачів засумніватися в словах грузинського реформатора: «12 британській розмір це якраз і є 47 український розтоптаний». Також кореспондент намагався проаналізувати відео з даху того дня, але, через якість зйомки, ступні Саакашвілі чітко розгледіти на вдалося.

Закінчується сюжет компліментами грузинському екс-президенту від кореспондента: «...Можливо, хтось і насміхається з Саакашвілі після тієї витівки, але ми скажемо, стоячи тут, на цьому даху, що смілива він людина, цей Міхо. Тому що один невірний крок і він дійсно міг звалитися ось туди, вниз, на Майдан Незалежності. Тому загубити черевики на цьому даху, аж зовсім не соромно». Навіщо інформаційному повідомленню рефлексії журналіста, навіщо Олександр Загородній захищає Саакашвілі від «сорому», навіщо все це знати глядачам - питання риторичні.

«Міхо полетів, але обіцяв обов'язково повернутися. А коли це станеться, тоді "ТСН" просто приміряє туфельку 47 розміру до його ноги», - обіцяє на завершення журналіст. Хоча, заради такого розслідування, «1+1» міг би й сам поїхати до Саакашвілі.

Досить побіжним, але все ж показником якості інформації, є ресурси, які її розміщують. Одразу після допису Вольнової про «взуття Саакашвілі» написали в Tablo ID «Української правди», а також на сайтах URA.ru, Vlasti.net, Life.ru, Федеральное агенство новостей та Рамблер. Новина «плюсів» послужила приводом згадати про черевики для «Страны.ua», російського 5 каналу, сайтів Sobkor.net, Miho.net.ua, Daily News, Novynar.com.ua та «Обозреватель». Жодного іншого ресурсу з контентом українського загальнонаціонального телеканалу знайти через Google не вдалося.

 

Ведуча Юлія Бориско одразу після закінчення сюжету про «взуття Саакашвілі». Замість тисячі слів

Детальніше про це та те, як «Україна» й «Інтер» знайшли собі нових ворогів, а «1+1» висвітлював справу Савченко через потоки свідомості журналістів, читайте в публікації «Похід на Голгофу» Савченко та попелюшка-Саакашвілі. Моніторинг теленовин за 19–25 березня 2018 року

comments powered by Disqus