У низку державних сервісів планують інтегрувати голосовий ШІ

У низку державних сервісів планують інтегрувати голосовий ШІ

13:10,
7 Листопада 2025
864

У низку державних сервісів планують інтегрувати голосовий ШІ

13:10,
7 Листопада 2025
864
У низку державних сервісів планують інтегрувати голосовий ШІ
У низку державних сервісів планують інтегрувати голосовий ШІ
Інноваційні голосові технології планують інтегрувати в «Дію», «Мрію» та «Дія.Освіта».

У «Дію» та низку інших державних сервісів планують інтегрувати голосовий штучний інтелект. Про це повідомили на сайті Мінцифри. 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров домовився під час WINWIN Summit про відповідну співпрацю з Маті Станішевським — співзасновником і генеральним директором компанії у сфері голосового ШІ та багатомовних голосових агентів ElevenLabs.

«Ключовий напрям — інтеграція передових голосових ШІ- та агентивних технологій компанії в державні сервіси, які розвиває команда Мінцифри. Технології ElevenLabs дозволять громадянам отримувати послуги та консультації, просто озвучивши свій запит у чаті», — йдеться в повідомленні Мінцифри.

Інноваційні голосові технології планують інтегрувати в «Дію», «Мрію» та «Дія.Освіта».

Раніше Михайло Федоров повідомив, що штучний інтелект уже обробляє понад 52% звернень до служби підтримки в застосунку «Дія».

Наприкінці вересня в Україні запрацював телеграм-чатбот «Цифровий Михайло Федоров», що відповідає українцям на питання про цифрові сервіси. За даними Мінцифри, відтворення голосу Федорова для його цифрового двійника є  першим продуктом на основі технологій ElevenLabs. 

Нагадаємо, з кінця 2023 року Мінцифри працювало над створенням Стратегії цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року, яку уряд затвердив 14 січня цього року. Стратегія визначає візію України як країни інновацій та окреслює ключові напрями, принципи, цілі й завдання державної політики у сфері цифрового розвитку інноваційної діяльності.

4 лютого 2025 року в Україні почав діяльність WINWIN AI Center of Excellence — перший у Європі центр для комплексної інтеграції ШІ в державному секторі. Наприкінці березня WINWIN AI Center of Excellence при Мінцифри разом з бізнесом та ШI-спільнотою почали створювати національну велику мовну модель (LLM), а наприкінці квітня міністерство опублікувало «Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ» у межах WINWIN.

У серпні стало відомо, що Мінцифри розробляє AI Factory — перший державний проєкт для запуску та масштабування продуктів зі штучним інтелектом в Україні. Він включатиме технічне обладнання для роботи сервісів, ПЗ для тренування моделей і підготовки даних, інструменти для роботи з даними та інтеграції сервісів з реєстрами, навчальні програми.

Фото: Мінцифри

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду