YouTube заблокував канал португальської ультраправої групи після запитів журналістів New York Times
YouTube заблокував канал португальської ультраправої групи після запитів журналістів New York Times
Відеоплатформа YouTube заблокувала канал групи португальських радикальних націоналістів «Grupo 1143» через порушення правил про мову ненависті після того, як журналісти The New York Times (NYT) надіслали компанії кілька запитів щодо діяльності ресурсу. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на пресслужбу YouTube.
Під час підготовки матеріалу про те, як мова ненависті в мережі заохочує до реального насильства, на кшталт нещодавніх заворушень у Британії, видання NYT використало приклад Португалії.
«Наші правила суворо забороняють контент, що схвалює агресивну расистську пропаганду, зокрема символи ненависті, тож ми припинили діяльність каналу, на який нам вказали New York Times», — зауважив речник YouTube, уточнивши, що має на увазі канал «Grupo 1143».
За його словами, за перший квартал 2024 року компанія видалила понад 157 тисяч відео у всьому світі за порушення правил про мову ненависті.
Очільником «Grupo 1143» (число є роком, коли Португалія постала як суверенна нація) є 47-річний активіст Маріо Мачадо. Раніше він був увʼязнений за фізичну агресію, расову дискримінацію та інші злочини.
Мачадо звинуватив YouTube у «цензурі» за рішення заблокувати його канал: «Ліві в усьому світі обʼєдналися, щоб придушити найбільшу націоналістичну організацію Португалії за останні 50 років».
Як зауважує Reuters, облікові записи «Grupo 1143» все ще активні в Х і телеграмі.
Нагадаємо, в липні відеосервіс YouTube заблокував канали деяких російських артистів, які підтримують війну Росії проти України. Серед них — Ярослав Дронов (Шаман), Григорій Лепс, Поліна Гагаріна, Олег Газманов і Юлія Чичеріна. Окрім цього, платформа обмежила доступ до акаунту актора В’ячеслава Манучарова, який вів пропагандистське шоу «Емпатія Манучі».
Відеохостинг також видалив канали іноземних «блогерів», які просували позитивний імідж Росії та відбілювали її репутацію. Деякі акаунти видалили за «порушення правил спільноти», а деякі — без пояснення причин.
Фото: Getty Images